Motor pod Prospalem táhne, vydal už 4500 permic. Chystá se retro zápas

Foto: Facebook HC Motor České Budějovice

Pomalu se z toho stává evergreen. Prvoligový ČEZ Motor České Budějovice vyhlašuje pro nadcházející sezonu jako prioritní cíl postup do extraligy. Předcházejících pět pokusů v řadě se nezdařilo, do šestého vstupuje budějovické A-mužstvo s přestavěným kádrem a po nebývale tvrdé přípravě, kterou nastolili hlavní kouč Václav Prospal s asistentem Alešem Tottrem.

Plekanec Chance liga

Loňskou sezonu zahájil na střídačce Antonín Stavjaňa, dokončil ji Marian Jelinek. Ambiciózní tým se však nedostal ani do baráže. Letos se chopil kormidla Václav Prospal, budějovický patriot, který v zájmu nového angažmá přestěhoval celou svoji rodinu ze slunné Floridy na chvílemi zamračený český jih.

A počínaje letní přípravou nastolil v obměněném kádru tvrdý režim. "Příprava se lišila diametrálně od té předchozí. Začátek byl pro všechny složitější, ale tým už funguje, už je to zavedené. Co jsem během kariéry mockrát nezažil, hráči se dokonce sami trestají. Když někdo udělá chybu, nečeká na trenérův pokyn a rovnou si dá dvacet kliků," usmívá se kapitán Zdeněk Kutlák.

„Co jsem během kariéry mockrát nezažil, hráči se dokonce sami trestají. Když někdo udělá chybu, nečeká na trenérův pokyn a rovnou si dá dvacet kliků.“

Prioritním cílem klubu s devadesátiletou tradicí zůstává postup do extraligy. "Zatím jsme vždycky hledali příčiny, proč se to nepovedlo," ohlíží se prezident klubu Roman Turek za pěti předchozími sezonami po znovuzrození Motoru. "Chceme hrát aktivní, agresivní, atraktivní hokej. Říkáme tomu A. A. A. hokej," vysvětluje první muž klubové hierarchie, jakou cestou se Jihočeši hodlají proklestit do společnosti domácích top týmů.

Velitel střídačky Václav Prospal přikyvuje, ale zároveň dává najevo, že stojí nohama pevně na zemi. "Klubový cíl se opakuje už pár let. Berou ho za svůj všichni, kdo tady pracují a kdo mužstvu fandí. Ale abych teď slíbil, že postoupíme, to prostě neudělám," povídá rázně muž, který se jako hráč tvrdou prací probil ke dvěma titulům mistra světa, účasti ve finále Stanley Cupu a skvělé kariéře v NHL, při jejíž výluce také dvakrát nadšeně pomáhal mateřským Budějovicím.

Mužstvo pod Černou věží opustil jeden z lídrů Václav Nedorost nebo zkušený bek Filip Novák, ale vrátili se jiní ostřílení borci, obránce René Vydarený a útočník Jiří Šimánek. Připojil se k nim Lukáš Endál, ze střední generace Jakub Babka, Zdeněk Doležal nebo kanadští centři Cody Bradley s Davidem Gilbertem (ten zatím na try out). Příležitost dostávají rovněž nadějní mladíci z vlastní líhně Milan Dančišin, Vojtěch a Jakub Doktorové, Jakub Čížek, Martin Beránek, Pavel Novák. "Příjemně nás překvapili," říká na jejich adresu Roman Turek.

Zabudování odchovanců do A-týmu je další cíl budějovického klubu. Jejich výchova pod střechou Budvar arény probíhá v rámci Akademie Českého hokeje a také díky vlastnímu programu, Developmentu Aleše Kotalíka, kde se talentovaným jedincům dostává individuální péče. První úspěšné plody sklidili v Motoru na konci minulé sezony díky mistrovskému titulu starších dorostenců. Někteří hráči ze zlatého týmu se již prosadili na soupisku prvoligového áčka.

Motor bude pracovat s rozpočtem 55 milionů korun

Do realizačního týmu A-mužstva vedle jmenované trenérské dvojice patří rovněž kondiční trenér Tomáš Cibulka, videokouč František Bombic, trenér brankářů Stanislav Hrubec, hlavní skaut Jaroslav Jágr st. či vedoucí týmu Ladislav Gula. V průběhu sezony plánují Jihočeši v rámci Chance ligy sehrát retro zápas (dresy vyberou fanoušci, kteří hlasovali také pro podobu ligového zápasového dresu), specielní utkání pro ženy, seniory a charitu.

Zájem o hokej v jihočeské metropoli nejenže zůstává obrovský, ale dokonce roste. Svědčí o tom počet vydaných permanentek. "Loni jsme vydali ke stejnému datu 4 150 permanentek, letos již 4 500. Počet pro partnery a hráče zůstal na stejných číslech, ale přibyl nám počet permanentek zakoupených fanoušky," vyzdvihuje generální manažer Stanislav Bednařík. ČEZ Motor bude pracovat s rozpočtem 55 milionů korun, který se může navýšit po splnění výkonnostních cílů. U mládeže se v klubu počítá s dalšími 20 miliony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz