Motor má dobrou značku, cítí Nedorost. Je nejvyšší čas postoupit

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

České Budějovice chtějí do extraligy a na pomoc jim přispěchalo několik slavných odchovanců – mezi nimi i exreprezentační útočník se zkušenostmi z NHL Václav Nedorost.

HokejkaTV

» HLASUJTE PRO VÁCLAVA NEDOROSTA V ANKETĚ SYMPAŤÁK WSM LIGY ZDE

Hrajete sice WSM Ligu, ale zrovna České Budějovice asi fungují jako běžný extraligový klub. Je to tak?
Zázemí pro hráče je perfektní a diváci jsou neskuteční, takže ano, dá se to tak říct. Extraligoví si ale říkat nemůžeme, protože jsme pořád prvoligoví.

Cítíte, že má Motor v hokejovém prostředí dobrou značku?
Určitě jo. I díky tomu, jak to tady diváci berou, jak fandí, kolik jich chodí a v jakém počtu jezdí ven. Motor hraje poslední čtyři roky neustále na čele, takže i diváci z ostatních měst se zajdou podívat na hokej, i když by na jiného soupeře třeba nepřišli.

O Motoru se hodně mluví – třeba o různých akcích mimo led, jako jsou charita nebo speciální dresy. 
Vedení se snaží klub postupnými kroky neustále posouvat nahoru. A akce, které se tady dělají, jsou jen ku prospěchu. Vedení a marketingu patří velký dík za to, co pro charitu a obecenstvo dělají. Nás hráčů se to až tolik netýká – do jakých dresů nás oblečou, takové si vezmeme. Je to dělané hlavně pro fanoušky. 

„Týmy z první ligy budou v baráži vždycky outsideři."

Českobudějovickému hokeji v jistém směru účast ve WSM Lize pomohla, vnímáte to tak?
Z diváckého hlediska asi jo, Motor tu byl ale populární a měl dobré jméno i dřív. Tím, že se licence přestěhovala do Hradce, to lidi chytli za své. Zvlášť, když se nový klub znovu jmenuje Motor. Fanoušci značku přijali a v první lize už klub podporují dlouhých pět let. Myslím, že je nejvyšší čas postoupit, protože hrát první ligu deset, patnáct let by lidi už přestalo bavit. Musíme tedy udělat co nejvíc pro to, abychom se do extraligy dostali. Nic jednoduchého to ale nebude – týmy z první ligy budou v baráži vždycky outsideři. Nikdo ovšem neříká, že se jim to nemůže povést.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Máte 99 startů v NHL, odehrál jste sedm sezon v KHL. A teď působíte ve WSM Lize – co o ní soudíte?
Má svoji kvalitu. Dneska už každý umí bruslit. Není to jako před dvaceti, třiceti lety, kdy byly v bruslení hráčů větší rozdíly. Dnes tam takové výkyvy nejsou. Zvlášť, když to teď často týmy hrají s mladými kluky, kteří po tom ledě létají opravdu zběsile. Není proto jednoduché se prosadit. Navíc je vždy jednodušší bořit než tvořit – a my jsme ve většině zápasů v pozici, že musíme tvořit. Takže někdy to vypadá tak, jak to vypadá: některé zápasy jsou z naší strany nekoukatelné, protože to soupeř zabetonuje a nechce se do ničeho pouštět. Hru nabourává a znepříjemňuje nám to. To samozřejmě nesnižuje to, že bychom některé týmy měli přehrávat. Není to ale tak, že někam přijedeme a máme tři body zadarmo. I tým, který na tom není hokejově tak dobře, chce vyhrát a udělá pro to všechno: třeba jenom brání, vyhazuje puky, hraje nepříjemně, tvrdě do těla a napadá... Prostě hrají to, co umí. Každý tým má něco. I proto jsou v lize občas překvapení, že Budějovice, Vary a Kladno prohrají klidně kdekoliv. 

„Vždy je jednodušší bořit než tvořit – a my jsme ve většině zápasů v pozici, že musíme tvořit."

Jak zatím hodnotíte výkony Motoru?
Myslím, že je to dobré. Samozřejmě vždy to může být lepší, ale nic hrozného to není. Jestli někdo čekal, že vyhrajeme ligu o třicet bodů, tak to tak jednoduché určitě není. Liga kvalitu má a je vyrovnaná. Jsme rádi, že jsme teď na prvním místě, i když ještě nic rozhodnutého není.

Kde vidíte přednost týmu?
Máme solidní defenzivu a nedostáváme moc gólů. Jsou zápasy, kdy mají naši brankáři sotva patnáct zákroků, když ale byli v utkáních vytížení, vždy podrželi. Obranná hra má svoji kvalitu, v útoku bychom si ale přáli dávat víc gólů, hlavně v těžkých zápasech. Myslím, že se to lepší a doufám, že to bude ke konci soutěže a v play off gradovat.

Berete to tak, že chcete být první po základní části kvůli tomu, abyste se v play off vyhnuly Kladnu a Karlovým Varům?
Každý chce být první. Když zavoláte do Varů a Kladna, určitě budou chtít být taky první. A my samozřejmě také. Nechceme být druzí, třetí, čtvrtí...  Chceme být první a musíme udělat vše pro to, abychom se na čele udrželi. Nebyl by to ale konec světa, pokud bychom nakonec skončili druzí nebo třetí. V play off se začíná od nuly – platí to jak pro první, tak pro osmý celek. Samozřejmě se ale bojuje i o výhodu domácího prostředí. A protože máme perfektní fanoušky, byla by pro nás určitě výhoda, pokud bychom šli do play off z prvního nebo druhého místa. Uvidíme, jak ta poslední čtvrtina dopadne.

Václav Nedorost.

Václav Nedorost. | Foto: Martin Kurfiřt

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz