Motor brzy vyjede na led. Majer bere karanténu hodně pozitivně

Foto: Martin Kurfiřt, hcmotor.cz

Tréninkové dávky společně polykají také junioři v Českých Budějovicích, k nimž nedávno nastoupil jako nový hlavní trenér Lukáš Majer. Na nízkou konkurenci si stěžovat nemůže.

Aplikace Tipsport extraligy

Nejstarší mládežníci Motoru se poprvé sešli v pondělí 11. května, ale už dva týdny předtím se chystali podle přesně nachystaných individuálních plánů. Po začátku společných tréninků se ukázalo, kdo je plnil s jakou poctivostí a kdo na sobě pracoval během celého období karantény.

Koronakrize tak Lukáši Majerovi odhalila víc věcí, než by se stalo za normálních okolností. „Je taková mantra, že kluci jsou řízení a měli by dělat, co se jim řekne. Teď ale jednak museli plnit plány, které od nás dostávali, ale zároveň dělat spoustu věcí podle sebe,“ pochvaluje si kouč v rozhovoru na klubovém YouTube kanálu.

„Jak jsem se díval na prvních trénincích, někdo se tomu věnoval, ale někdo ne. A teď je otázka, jestli je to chyba kluků, nebo nás trenérů. A teď nemyslím jenom v Motoru,“ přemýšlí. „Nakonec tu karanténu beru jako hodně pozitivní.“

Na suchu stráví junioři zbytek května. Hned v prvním, případně druhém červnovém týdnu by však už měli poprvé okusit i ledovou plochu. „Trénovali bychom třikrát týdně na ledě a klasicky pětkrát odpoledne na suchu. Kluci byli dlouho doma a panovala taková nejistota, takže jsme rádi, že nám klub umožní trénovat na ledě v červnu,“ hlásí Majer.

Na kombinovanou přípravu plánuje navázat soustředěním, celá úvodní dřina by měla hráčům skončit v prvním červencovém týdnu. Po dvoutýdenním oddechu nastoupí na oblíbenější část.

„Do předzávodního období jdeme 20. července, kdy začne hlavní část tréninků na ledě. Nicméně chceme mít určitý náskok, i proto, že jsem tady přírůstkem a chci hráče na ledě co nejdřív poznat,“ líčí teprve 24letý trenér, který přišel do Budějovic po pětileté štaci v Kralupech nad Vltavou. 

Kromě toho, že nastoupil k nejstaršímu mládežnickému týmu, převzal do svých rukou i sportovní chod celé akademie. Pokusí se tak zlepšit přechod hráčů do velkého hokeje, s nímž v Motoru nejsou spokojení. První měsíce pro Majera ale budou ve znamení oťukávání.

Co se týče juniorky, na prvních trénincích se mu hlásilo 26 hráčů. „Kádr je poměrně početný. Martin Lidák a David Kašpar ještě zůstali skrz situaci s koronavirem na Moravě, k týmu se připojí 25. května,“ líčí. Právě tehdy Motor otevře ubytovací zařízení, podobně jako další kluby.

Ke zmíněnému číslu je potřeba přidat ještě tři mladíky, kteří ročníkově zapadají k juniorům, ale přípravu absolvují s A-týmem. „Jsou to Venca Svach, Matouš Hrubec a Kuba Čížek. Celkově jsme tak na počtu kolem třiceti hráčů,“ sumíruje Majer slušnou konkurenci ve svých řadách.

Budějovický lodivod navíc nemůže vyloučit ani příchod dalších hráčů. „Kluků je tady spousta, sešly se ročníky 2003, 2002 a 2001, ten nejstarší je bohužel trošičku oslabený. Ale vždycky může někdo přijít,“ upozorňuje Lukáš Majer.

„Samozřejmě chceme přivádět kvalitní, rozdílové hráče, kteří týmu viditelně pomůžou. Určitě nechceme mít kádr zaplevený. Když už má někdo přijít, musí to být opravdu posila, perspektivní hráč a takový, který by zapadal do klubové filozofie,“ dodává mladý trenér.

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Společně trénují i dorostenci Motoru

Společně trénují i dorostenci Motoru | Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz