Most spadl z WSM Ligy do kraje, 2. ligu si zahrají Antiradary Slaný

Foto: Facebook HC Most

16. září 2017, 17:07

Adam Bagar

HC Most má v sobotu po šesti sezonách naskočit do druholigového kolotoče. Ale stane se skutečně tak? Navenek se jeví, že ano, jenže všechno je úplně jinak. Bývalý prvoligový klub se přestěhoval do Slaného, ve druhé lize bude vystupovat pod názvem SHK ANTIRADARY Slaný! V Mostě se bude letos hrát jenom krajská soutěž, do níž zasáhnou nově vytvoření MOSTEČTÍ LVI.

Nový fanshop

Po mosteckém pádu do třetí nejvyšší soutěže už městu došla trpělivost, tamní zastupitelstvo se rozhodlo klub finančně nepodpořit a založit si vlastní společnost Mostecký hokejový klub, která momentálně vystupuje pod názvem MOSTEČTÍ LVI a bude hrát Krajskou ligu.

V Mostě už diváci nepůjdou na České Budějovice, Kladno nebo Slavii Praha, od nové sezony budou na tamní stadion zajíždět Klášterec nad Ohří, Lovosice, Louny, Litoměřice B, Kadaň B a Roudnice nad Labem, kterou Lvi na svém ledě přivítají 20. září v rámci prvního kola.

Uplynulá sezona Mostu: tahoun Divíšek, změny trenérů a sestup »

Mostečtí sestavili úplně nový tým, jenž má usilovat o postup do druhé ligy. Začíná zcela nová kapitola severočeského klubu, který představil také nové webové stránky nebo návrh dresů s nově vytvořeným logem. Na něm najdeme v klubových modrých barvách lva s helmou.

A co se stalo se starým klubem, který ještě loni působil ve WSM Lize? Z mosteckého stadionu byl vyhnán a přestěhoval se do Slaného, kde bude ve druhé lize vystupovat pod názvem SHK ANTIRADARY Slaný. Na svazu je ale klub stále veden pod starým názvem HC Most.

Ve Slaném budou hrát domácí zápasy dva druholigové kluby

V kádru najdeme řadu zkušených hráčů, dres Slaného oblékají Vojtěch Kubinčák, Jan Alinč či Tomáš Rod, který byl v posledním přípravném zápase proti Sokolovu jediným střelcem týmu. Ve městě se bude chodit hned na dva druholigové kluby, už roky tam hrají Řisuty.

Slaný, respektive bývalý Most, začne sezonu sobotní domácí partií s Jabloncem nad Nisou, ve skupině Západ se dál střetne s Kobrou Praha, Vrchlabím, Trutnovem, Děčínem, už zmíněnými Řisuty, Bílinou, Dvorem Králové, Sokolovem a s nováčkem z pražských Letňan.

Nové logo klubu MOSTEČTÍ LVI:

Foto: Facebook MOSTEČTÍ LVI

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz