Mora zkouší Pechance. Trvaj končí, realizační tým rozšíří Moták

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

2. května 2017, 10:01

Adam Bagar

Hokejisté Olomouce v první květnový den zahájili přípravu na nadcházející sezonu 2017-18 hlavnímu trenérovi Zdeňku Venerovi se zatím hlásilo osmnáct hráčů. Včetně útočníka Antonína Pechance, který je v hanáckém klubu na zkoušce. Nové tváře byly k vidění také v realizačním týmu, ten rozšířil Zdeněk Moták, jenž bude působit jako druhý asistent. Gólmany pak po Jiřím Trvajovi převzal Jan Littner. Mora o tom informovala na svém webu.

NHL 20

Zdeněk Moták působil poslední čtyři sezony na Spartě, teď znovu jako asistent trenéra doplnil trenérský štáb Mory. "Honza Tomajko má na starost i mládež. Navíc je jednatel klubu, takže se to teď mezi nás trochu rozloží a možná bude trochu více času na to, abychom se mohli konkrétněji věnovat jednotlivým hráčům," líčí olomoucký trenér Zdeněk Venera.

"Kdybych to vzal podle kanadského bodování, tak největší ztrátou je Juraj Mikúš."

Tomu bude nově pomáhat také Jan Littner. Trenér gólmanů, který v posledních dvou ročnících pomáhal prvoligovému Havířovu. Bývalý brankář Jiří Trvaj se tak v hanáckém klubu loučí. "Jirka musel do Olomouce dojíždět a už toho bylo pro něj dost," prozrazuje Venera, který na prvním tréninku v areálu fotbalové Sigmy Olomouc přivítal zatím osmnáct hráčů.

Otec jde za synem! Lukáš Galvas posílil Olomouc »

Nechyběl David Ostřížek, který se vrátil z hostování ve Zlíně. A kromě několika mladších hráčů se mezi novými tvářemi objevil také útočník Antonín Pechanec. "Je zde na zkoušku z Havířova. Uvidíme, jak bude vypadat na ledě," hlásí devětapadesátiletý trenér na adresu hráče, který za poslední dva ročníky zapsal také extraligové starty v Třinci nebo ve Zlíně.

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Spousta borců na prvním tréninku chyběla. Po zranění jsou Jakub Galvas, Jan Jaroměřský nebo Aleš Jergl, Kanaďan Kevin Sundher se připravuje doma ve Vancouveru. A domácí přípravu mají zatím také Tomáš Houdek, Jan Knotek, Roman Rác, Jiří Řípa či Lukáš Galvas, jenž posílil Hanáky a splnil si tak obrovský sen – zahraje si ve stejném klubu se svým synem.

Mora hlásí první odchody: Končí bratři Mikúšové, Skrbek i Fořt »

Dres Mory nebudou oblékat bratři Juraj a Tomáš Mikúšové, Pavel Skrbek, Tomáš Fořt a nově i Jakub Matai s Alexem Rašnerem. "Alex to chce zkusit jinde. Má asi vyšší ambice. Ale s tím nic neuděláme, je to jeho rozhodnutí a jeho kariéra," uvědomuje si Zdeněk Venera. "Kdybych to vzal dle kanadského bodování, tak největší ztrátou je Juraj Mikúš," dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz