Mora zabrala v Litvínově. K ničemu nás nepustili, přiznává střelec Lukeš

Foto: hcverva.cz

První utkání v novém roce 2019 sehráli litvínovští hokejisté na domácím ledě proti nepříjemnému soupeři z Olomouce. Ta v Litvínově předvedla prakticky bezchybný výkon a po vítězství 4:1 vezla ze severu Čech důležité tři body. „Neumíme hrát na týmy, co hrají defenzivní hokej, prakticky k ničemu jsme se nedostali,“ přiznal po utkání autor jediné branky domácích František Lukeš.

Zlatá hokejka

Jak byste zhodnotil utkání, ve kterém jste se dokázali gólově prosadit až ve třetí třetině za nepříznivého stavu 0:3?
Vůbec nechodíme před bránu. Střely, co vyšleme, gólman pochytá, protože na všechny vidí. Oni hráli účelně, dobře bránili, když mohli, tak napadali. Soupeř skvěle blokoval střely a my se vůbec k ničemu nedostali.

Co pro vás byla větší rána na psychiku? Inkasovaný gól ve vlastní přesilovce, nebo nevyužitá přesilovka pět na tři?
Měli jsme hodně přesilovek a nedokázali jsme se pořádně prosadit. Ve druhé třetině jsme místo toho, abychom se prosadili v přesilovce, sami inkasovali. Proti Olomouci je strašně těžké se tlačit do brány.

Oproti třetí třetině jste ty první dvě nebyli až tak aktivní. Rozdíl byl hodně vidět i na počtu střel.
Ve třetí třetině jsme sice víc stříleli, ale co z toho, když to gólman vidí. Pokud střílíme od modré čáry nebo z rohu hřiště a nikdo nestojí před bránou, tak nemůžeme dávat góly. To rozhodlo utkání s Olomoucí.

Dva poslední domácí zápasy, jenom jeden gól. Navíc to vypadá, že v zápasech máte spoustu hluchých pasáží, které vás pak stojí výsledek a herní pohodu.
Myslím, že neumíme úplně hrát na týmy, co se soustředí spíše na obranu. Neumíme si vytvořit žádné přečíslení, chodíme do plných. Když to nahodíme a snažíme se aktivně napadat, tak to soupeř otočí a jede tři na dva. Proti takovým týmům hrajeme náš hokej, napadáme a stojí nás to hodně sil.

Jsou taková utkání především o první brance?
Samozřejmě, když vedete o jeden dva góly, tak to soupeř musí víc otevřít. Škoda druhého gólu v přesilovce, protože oni to pak zavřeli.

Momentálně se střelecky daří vám s Viktorem Hüblem, ale trochu chybí příspěvek od ostatních.
Je strašně těžké se proti defenzivním týmům prosadit, natož abychom dávali nějak moc branek. Vanta mě výborně našel zpoza brány. To byla jediná situace v celém zápase, kdy jsme hráli dobře před bránou. Jejich beci nás před ní ani moc nepouštěli.

Poslední domácí zápasy s Chomutovem a Olomoucí, nula bodů. Kdybyste nějaké měli, mohli jste i pomýšlet na šestku.
Kdybychom s Olomoucí vyhráli, mohli jsme se natlačit před ně. Nedá se nic dělat, musíme na to zapomenout a soustředit se na další zápasy.

Teď vás čeká rychlý přesun na led vedoucího Třince.
Musíme se na ně dobře připravit, potrénovat, kvalitně se vyspat. Jedeme tam už den před zápasem, protože hrajeme od tří. Musíme ale vyhrávat a sbírat body všude.

Čeká vás úplně odlišný soupeř, který hraje ofenzivně. Může vám to paradoxně víc vyhovovat?
Samozřejmě je lepší, když hrajete proti útočnému týmu. Musíme tam však jít ze zajištěné obrany a čekat na nějaké brejky. Jsou to chytří, šikovní hráči jeden na jednoho. Musíme si je dobře nabírat a odvést dobrou práci ve vlastním pásmu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz