Mora vyjela na led i s novými tvářemi. Hlásil se také navrátilec Buc

Foto: Jan Šimek

24. července 2017, 12:49

Jan Šimek

Olomoučtí hokejisté společně vyrazili na led. Na úvodním tréninku nechyběli Lukáš Galvas, zkušená posila do obrany, která na Hanou zamířila z Třince, či navrátilec Dávid Buc. Slovenský útočník se do kohoutího dresu vrací po ročním intermezzu, kdy nastupoval za Banskou Bystricu, v Olomouci je zatím na zkoušce. Trénoval i testovaný forvard Antonín Pechanec.

HokejkaSHOPvanoce

Hráči byli na úvodním tréninku Mory rozděleni do dvou skupin a na ledě se proháněly i nové tváře. „Byli tady Tonda Pechanec a Lukáš Galvas. Na zkoušku dorazil na poslední chvíli Dávid Buc, tedy staronový hráč. Doufám, že jsem na někoho nezapomněl, ale těch posil moc nemáme,“ glosuje olomoucký kouč Zdeněk Venera.

Ten se nemohl dočkat startu přípravy. „Začátky jsou vždycky těžké. Na tréninku bylo hodně bruslení a techniky hokejky s pukem, aby si hráči zvykli. Těšil jsem se. Uteklo to rychle,“ dodává.

Mora zkouší Pechance, Trvaj končí. Realizační tým rozšíří Moták »

Do přípravy se zapojili také hokejisté širšího kádru olomouckého áčka. „Teď je nás pět pětek plus dva hráči, kteří ještě nemohou naplno trénovat. Jsou to Kuba Galvas s Davidem Ostřížkem, ti začínají postupně. Zužovat kádr budeme v průběhu přípravných utkání. Ideální je jít do sezony se čtyřmi pětkami, některé hráče umístíme na střídavý start. To všechno je ale teď předčasné,“ pokračuje zkušený trenér.

Na testech je na Hané útočník Dávid Buc, který v Olomouci už dříve působil. „Do konce týdne by se mělo rozhodnout, zda tady zůstanu, nebo ne,“ prozrazuje slovenský borec, jenž v uplynulém ročníku válel za Banskou Bystricu.

Další posily na Hané? Hodil by se pravák s čichem na góly

Moře by se útočník, který je schopen střílet góly, bezesporu hodil. „Hrál na pravé straně a pravých křídel máme relativně dost. Zatím nemá smlouvu. Uvidíme, jak bude vypadat v porovnání s ostatními,“ říká Venera.

Jsou v hledáčku olomouckého klubu další posily? „Nevím o tom, že by bylo něco aktuální. Samozřejmě čekáme, co se ještě objeví. V útoku máme dva praváky, což je málo. Kdyby se objevil šikovný pravák, který by uměl dávat góly, mužstvu by to prospělo,“ naznačuje.

Otec jde za synem! Lukáš Galvas posílil Olomouc »

Zvykat si musí na nové parťáky v realizačním týmu. Dalším asistentem trenéra se stal Zdeněk Moták a koučem brankářů je Jan Littner. „Byl s námi celé léto, takže v pohodě. Se Zdeňkem Motákem se známe. Tohle bude bez problémů,“ usmívá se kouč Mory.

Ten má k dispozici takřka kompletní kádr, ne všichni hráči jsou totiž stoprocentně fit. „Jakub Galvas šel na led po skončení tréninku, aby se s někým nesrazil. Nemůže ještě trénovat naplno. To samé David Ostřížek. Ukáže čas,“ pokračuje Venera.

Naopak do plného tréninku naskočila i brankářská opora Branislav Konrád. „Braňo byl na operaci, ale podrobil se menšímu zákroku. Nyní už chytal naplno. Uvidíme, co s ním udělá zátěž. Doufám, že bude v pořádku,“ přeje si olomoucký trenér.

Kádr HC Olomouc

Brankáři:
Martin Falter, Branislav Konrád

Obránci:
Vítězslav Beutl, Jakub Galvas, Lukáš Galvas, Tomáš Houdek, Jan Jaroměřský, Jiří Ondrušek, Ludvík Rutar, Lukáš Spurný, Robin Staněk, David Škůrek, Martin Vyrůbalík

Útočníci:
Vilém Burian, Dávid Buc (zkouška), Jan Eberle, Jakub Herman, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Jan Knotek, Marek Laš, Rok Macuh, David Ostřížek, Roman Rác, Jiří Řípa, František Skladaný, Petr Strapáč, Kevin Sundher, Roman Vlach

Příchody do HC Olomouc

Dávid Buc (zkouška, Banská Bystrica)
Lukáš Galvas (HC Oceláři Třinec)
Antonín Pechanec (zkouška, HC AZ Havířov 2010)
Roman Vlach (Aukro Berani Zlín)

Odchody z HC Olomouc

Tomáš Fořt (Aukro Berani Zlín)
Jakub Matai (HC VERVA Litvínov, zkouška)
Juraj Mikúš (Slovan Bratislava)
Tomáš Mikúš (neznámo)
Alex Rašner (Piráti Chomutov)
Pavel Skrbek (Orli Znojmo)

Program přípravných utkání

01. 08. 17:00 HC Olomouc – HC Dukla Jihlava
03. 08. 17:00 HC Olomouc – HC Oceláři Třinec
08. 08. 18:00 Aukro Berani Zlín – HC Olomouc
10. 08. 17:00 HC Olomouc – HK Dukla Trenčín
15. 08. 15:00 Mountfield HK – HC Olomouc
22. 08. 18:00 HC Dukla Jihlava – HC Olomouc
24. 08. 18:00 Dynamo Pardubice – HC Olomouc
29. 08. 17:30 HK Dukla Trenčín – HC Olomouc
31. 08. 17:00 HC Olomouc – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz