Mora řeší střeleckou krizi. Z Mladé Boleslavi přichází na hostování Musil

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

26. října 17:25

David Jahoda

Ve čtyřech z posledních šesti zápasů nedali olomoučtí hokejisté ani jednu branku. V koncovce se nesmírně trápí. A trápí ji i široká marodka. To se teď na Hané rozhodli řešit příchodem Pavla Musila (na obrázku vpravo) z Mladé Boleslavi, kterého získali na hostování do konce sezony.

HokejkaSHOPvanoce

Olomouc má aktuálně na marodce Jana Knotka, Petra Strapáče, Davida Ostřížka, Jana Káňu či Marka Laše. „Máme zraněné, to se ale v sezoně stává, musí za to vzít jiní. A to se dnes nestalo,“ řekl po pátečním utkání s pražskou Spartou jeden z trenérů Mory Jan Tomajko.

O den později hanácký klub zareagoval.

Do konce sezony získává do svých v rámci hostování hostování z Mladé Boleslavi 27letého útočníka Pavla Musila, který se ze středních Čech stěhuje po šesti sezonách.

„Rozhodnutí ohledně Pavla Musila se nám nedělalo vůbec snadno,“ přiznává sportovní ředitel Mladé Boleslavi Radim Vrbata pro webové stránky Bruslařů.

„Strávil tu téměř sedm sezon, do Bruslařského klubu přišel ještě jako dvacetiletý mladík, který u nás dozrál ve skvělého hokejistu, jakým dnes je, a který si získal přízeň fanoušků. To rozhodnutí je nicméně oboustranné – byť to tu Pavel má rád, i on sám uznal, že potřebuje nový impuls, změnu. Pevně věříme, že se mu v Olomouci bude dařit a moc mu to přejeme,“ říká Vrbata.

Hokejista, který má na kontě i tři reprezentační zápasy, v aktuálním ročníku zaznamenal v deseti zápasech tři body (2+1).

» Bruslaři si z Hradce vypůjčili lotyšského reprezentanta

Pro Musila půjde o třetí extraligovou adresu, v sezoně 2013/14 si totiž střihl dva zápasy za Pardubice.

Dodá změna angažmá impuls nejen Musilovi, ale i celé Olomouci?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz