Mora nazula brusle. Trenéři by ještě rádi střelce, Galvas starší na Hané končí

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

24. července 16:02

David Jahoda

Novou výstroj bude ještě potřeba pořádně prošlápnout, i tak je ale návrat na led jako požehnání. Svou první tréninkovou jednotku na ledě mají za sebou i olomoučtí hokejisté. K již dříve oznámeným posilám žádné nové tváře nepřibyly, zdá se, že Hanáci nehodlají ani nikoho testovat. „Myslím si, že na osmdesát nebo devadesát procent už se nic měnit nebude,“ oznámil Jan Tomajko, jednatel a trenér. Definitivní je, že se roztrhne spolupráce otec & syn. V Olomouci končí Lukáš Galvas.

Plekanec Chance liga

Rok a konec. Tak krátce si mohli nejen olomoučtí fanoušci užívat pohled na spolupráci otce a syna, starší Lukáš Galvas, otec talentovaného Jakuba, se za zvláštních okolností s Olomoucí loučí. „U nás pokračovat nebude,“ uvedl po prvním tréninku na ledě Jan Tomajko. „Nabídku dostal, ale pak komunikace úplně neproběhla. Nedostali jsme žádnou informaci, takže jsme se podle toho zařídili. Přišel Honza Švrček, který díru po něm zalepil,“ dodal.

Právě Švrček má nálepku nejčerstvější olomoucké posily. Jestli ji přebere někdo po něm, je otázka. „Zatím nikoho nezkoušíme. Nevylučujeme, že někdo takový může přibýt, ale s největší pravděpodobností to zůstane tak, jak to je,“ vysvětluje Tomajko. Jeho kolega Zdeněk Moták ale dodal: „Chtěli bychom jednoho kvalitního útočníka do přesilové hry, hráče do zakončení. Jestli to ovšem nevyjde, nic se nestane. Tohle je totiž pravděpodobně nedostatkové zboží,“ uvědomuje si i s ohledem na finanční možnosti klubu.

Trenérům se tak na první tréninkové jednotce hlásilo hned 31 hráčů, hráče A-týmu totiž doplnila osmička juniorů, kteří dostanou přičichnout k dospělému hokeji. Aby se na ledě nemačkali všichni najednou, vystřídali se po dvou polovinách. Všem už led chyběl. „Přípravné období mimo led bylo dlouhé pro nás všechny, takže jsme se na led těšili,“ řekl Moták a jedním dechem doplnil: „Premiéra to ale byla těžká pro hráče i pro trenéry. Nohy budou bolet také nás,“ smál se.

Mezi cvičeními si Hanáci potřebovali oddechnout, pořádně se občerstvit. První trénink po suchém letním drilu rozhodně nebyl jednoduchý, přesto se musel brát ohled na to, že jde o vstupní dřinu. „Spousta kluků byla poprvé na ledě. Tempo bylo takové, aby se nám hlavně nikomu nic nestalo. Bylo to hodně o bruslení, abychom se do toho všichni dostali. Přece jenom jde o jiné věci, než které se dělaly celou dobu v suché přípravě,“ pravil Jakub Galvas, který už za sebou měl týden na nováčkovském kempu v Chicagu.

„Zatím nikoho nezkoušíme. Nevylučujeme, že někdo takový může přibýt, ale s největší pravděpodobností to zůstane tak, jak to je.“

V následujících necelých dvou týdnech bude Mora jen trénovat, ve čtvrtek 2. srpna pak na svém stadionu vyzve v prvním přípravném utkání Slovan Bratislava. A nebude to jediný sok z KHL, se kterým se Hanáci před sezonou utkají. Do Olomouce přijede i Admiral Vladivostok. „Je super, že si budeme moct zahrát zápasy s týmy TOP kvality. Určitě to vítám, doufám, že je porazíme,“ těší se útočník Petr Kolouch, posila z Vítkovic. „Hledali jsme pro přípravu i soupeře, které nejsou z Česka, aby to bylo pestřejší,“ přidal Tomajko.

V přípravě sehraje Olomouc celkem devět zápasů, kromě už zmíněných týmů z KHL se po dvou duelech střetne s Jihlavou, Zlínem a Trenčínem, jednou si zahraje proti Třinci. Ostrá premiéra pak čeká Moru 14. září doma proti nováčkovi z Karlových Varů.

Hráči Olomouce na prvním tréninku

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokrý, Tomáš Fajgl.

Obránci: Martin Vyrůbalík, Tomáš Houdek, Jiří Ondrušek, Jan Jaroměřský, Jakub Galvas, Robin Staněk, David, Škůrek, Tomáš Dujsík, Jan Švrček, Ludvík Rutar, Matúš Hlaváč.

Útočnici: Jan Knotek, František Skladaný, Miroslav Holec, David Ostřížek, Marek Laš, Petr Strapáč, Petr Kolouch, Zbyněk Irgl, Vojtěch Tomeček, Bruno Mráz, Aleš Jergl, Jan Kaňa, Josef Podlaha ml., Matěj Kořenek, Martin Pěcha, Michal Matiaško.

Plánovaná absence: Vilém Burian.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz