Mora má náhradu za Konráda! Do extraligy se vrací Jakub Sedláček

Foto: hc-olomouc.cz

20. září 12:59

Adam Bagar

Olomouc při absenci Branislava Konráda posiluje brankoviště, na hostování získalo zkušeného Jakuba Sedláčka. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

Na Hané usilovně sháněli gólmana od chvíle, kdy slovenského fantoma v přípravném utkání s Hradcem Králové zasáhla do krku brusle Petra Koukala. Branislav Konrád už je po operaci v domácím léčení, ale jen tak rychle se do extraligového kolotoče nevrátí.

„Jsme rádi, že se k nám takovýto gólman přidá. V době, kdy nevíme, za jak dlouho bude Braňo zpátky, je to vítaná posila a zároveň záruka toho, že budeme mít jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize.“

Mimo jiné má naštípnutý obratel nebo zasažené nervy. „Lékaři říkali, že mohu být rád, že je to „jen“ tohle. Kdybych dostal zásah o centimetr níže, nemuselo mě bolet vůbec nic, z čehož člověka mrazí. Nakonec to tedy dopadlo vcelku dobře,“ uvedl nedávno.

Mora měla velký zájem třeba o Konrádova krajana Júlia Hudáčka, ale ten kvůli blížícímu se termínu porodu třetího potomka chce být v těchto dnech doma co nejblíž rodině. Nakonec klapl až Jakub Sedláček, který se do extraligy vrací zase po roční pauze.

Uplynulou sezonu strávil ve slovenských Košicích a rakouském Villachu. V minulosti chytal i v italském Bolzanu či za Slovan Bratislava ještě v dobách, kdy působil v KHL. Ruskou soutěž zkusil hlavně v Rize, kde v letech 2013 až 2017 strávil hned čtyři ročníky.

Před odchodem do Kontinentální ligy pomohl mateřskému Zlínu ke stříbru. Celkem mezi tuzemskou elitou odchytal už 263 zápasů, hájil i barvy Mountfieldu a Sparty. Nyní své konto rozšíří o další, v Olomouci aktuálně vytvoří dvojici s Janem Lukášem.

„Jsme rádi, že se k nám takovýto gólman přidá. V době, kdy nevíme, za jak dlouho bude Braňo zpátky, je to vítaná posila a zároveň záruka toho, že budeme mít jednu z nejlepších brankářských dvojic v extralize,“ libuje si trenér brankářů Martin Falter.

Aktuální kádr HC Olomouc

Brankáři:
Branislav Konrád, Jan Lukáš, Jan Špunar, Jakub Sedláček.

Obránci:
Tomáš Dujsík, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, David Škůrek, Jan Švrček, Tomáš Valenta, Dalibor Řezníček, Tomáš Černý, Lukáš Mareš.

Útočníci:
Jan Bambula, Vilém Burian, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Michal Kunc, Joshua James Mácha, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Rostislav Olesz, David Ostřížek, Petr Strapáč, Matěj Tomajko, Vojtěch Tomeček, Daniel Ministr, David Krejčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz