Mora hlásí první odchody: Končí bratři Mikúšové, Skrbek i Fořt

Bratři Tomáš (vlevo) a Juraj (vpravo) Mikúšovi | Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

28. dubna 2017, 14:33

Jan Šimek

Po konci sezony olomoucký klub oznámil, že prodloužil smlouvu s uznávaným trenérem Zdeňkem Venerou a prozradil, kteří hráči budou na Hané pokračovat. Nyní Mora oznámila první odchody. Kohoutí dres už nebudou oblékat slovenští bratři Juraj a Tomáš Mikúšové. Končí také útočník Tomáš Fořt a možná trochu překvapivě zkušený zadák Pavel Skrbek, jenž loňský ročník promarodil. Informoval o tom oficiální web klubu.

Plekanec Chance liga

S Olomoucí se loučí bratři Juraj a Tomáš Mikúšové. Starší Juraj byl hodně vidět. Ve 33 utkáních nastřílel devět branek, přidal třináct asistencí a dokonce se vrátil do slovenské reprezentace, jenže pak se zranil a do zbytku sezony už nezasáhl. Teď jej čeká změna působiště.

Kufry si balí také mladší Tomáš. Třiadvacetiletý rychlík strávil na Hané dva ročníky. Ten poslední mu ale nevyšel. Pouhé dva góly a pět asistencí ze 42 utkání je pro útočníka zkrátka málo. Podobná situace nastala také u Tomáše Fořta. Čtyřiadvacetiletý forvard v Olomouci hostoval ze Zlína, teď končí. Za 48 zápasů stihl čtyři branky a stejný počet nahrávek.

Není co slavit, propadák to ale taky nebyl, říká Venera

Loučí se také osmatřicetiletý veterán Pavel Skrbek, který odehrál pouze jediný zápas. Zdravotní potíže jej do dalších utkání nepustily a kouč Zdeněk Venera jej hodně postrádal.

„Vnímám to tak, že nám chyběl hodně. Je to hráč, který má obrovské zkušenosti, respekt u soupeřů, přehled ve hře. V obraně byl hodně platný,“ řekl v posezónním rozhovoru. Nyní Skrbek pro někoho možná trochu nečekaně Hanou opouští.

Prodloužilo šest borců. Zůstat by měl i Houdek

O další rok s klubem prodloužil kontrakt zkušený trenér Zdeněk Venera, který tak na Hané začne svou třetí sezonu. Příští ročník stráví v Olomouci také útočníci Jan Eberle a Kanaďan Kevin Sundher, jenž doplnil kohoutí letku v závěru uplynulé sezony těsně před koncem přestupního termínu.

Olomoucké fanoušky jistě potěší také fakt, že v klubu bude nadále hostovat Roman Vlach. Zlínský odchovanec po přesunu na Hanou stihl odehrát 21 utkáních, ve kterých zapsal úctyhodných 16 bodů za deset branek a šest asistencí.

Mora prodloužila se Sundherem. Počítat může i s Konrádem »

Na další spolupráci se klub dohodl také s útočníkem Petrem Strapáčem. Hostování předloňského vítěze Radegast indexu z Vítkovic se změnilo na přestup. Už dříve klub informoval o tom, že odchovanec Jiří Ondrušek podepsal víceletou smlouvu.

Podle informací hokej.cz by měl v nejbližší době prodloužit stávající kontrakt také zkušený šestatřicetiletý bek Tomáš Houdek, jenž na Hané válí už od roku 2012. Za zmínku stojí, že platnou smlouvu má i brankářská jednička ze Slovenska Branislav Konrád.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz