Momenty WSM Ligy: Budějovická hra na píp a skvělí jihlavští brankáři

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

1. prosince 2015, 12:30

Marek Hedbávný

Nad jihlavskou sérií, která čítá už jedenáct vítězných zápasů v řadě, lze jen s obdivem žasnout. Oproti loňskému ročníku výrazně omlazený celek se může spolehnout na výborně chytající gólmany. A je v zásadě jedno, zda se do brankoviště postaví David Honzík nebo jeho šestnáctiletý parťák Jakub Škarek.

HokejkaTV

Události 28. kola WSM Ligy

Pletka do Benátek nad Jizerou. Ty prohrály podvanácté z posledních třinácti zápasů!
Pojizeřanům letošní ročník příliš nevychází. Rozestup na příčky zajišťující postup do předkola play off roste, naopak dno tabulky se v poslední době nebezpečně přiblížilo. Vedení klubu se rozhodlo na nelichotivé výkony mužstva reagovat příchodem zkušeného Václava Pletky. Ten nastoupil již v pondělí večer, paradoxně v pražském Edenu, kde loni truchlil po slávistickém sestupu. Při své premiéře v Benátkách nad Jizerou získal jeden bod, k vítězství však svého nového zaměstnavatele nedotáhl. Středočeši tak prohráli podvanácté z posledních třinácti kol! 

Silná kadaňská obrana
Už dlouho před zápasem bylo jasné, že Kladno nečeká jednoduchý úkol. V Kadani se nikdy nikomu nevyhrávalo lehce, zvláště pak v letošním ročníku. Rytíře určitě nepotěšilo ani složení defenzivy severočeského celku. Kadaň mohla využít služeb Jiřího Drtiny, Martina Rýgla, Kamila Charouska, Dominika Tejnora, Jakuba Trefného, Jaroslava Mrázka, Šimona Szathmáryho a Martina Rohana. Ačkoliv zní tato jména velice zajímavě, Kadaň nakonec inkasovala hned pětkrát a potřetí v řadě zůstala bez bodu. 

Komu se zadařilo?

Jakub Suchánek
Když do Českých Budějovic přicházel, tak se od Suchánka vzhledem k jeho předcházejícím statistikám a nepříliš zvučným hokejovým adresám moc nečekalo. Jenže po úvodní otrkávací sezoně statný zadák nabral kondici a dostal se do životní formy. Po 28 zápasech letošní základní části má na svém kontě již šestnáct bodů! Dva z nich, v podobě dvou přesných tref, zaznamenal v pondělí proti Prostějovu. S výkonem Motoru však spokojený nebyl: „Body dobrý, hra na ****."

„Body dobrý, hra na ****."

Matěj Pekr
Hola, hola, extraliga volá? Olomoucký kohout ve službách Horácké Slavie Matěj Pekr předvedl výborný výkon. Bodově se podílel na čtyřech z pěti třebíčských branek a po 21 odehraných zápasech se může pochlubit bilancí 9+10. 

Návštěva kola

4 352 diváků - ČEZ Motor České Budějovice vs. LHK Jestřábi Prostějov
Čekal snad někdo něco jiného?

Další návštěvy:
HC AZ Havířov 2010 vs. HC Stadion Litoměřice - 1 510
SK Horácká Slavia Třebíč vs. HC ZUBR Přerov - 1 420
HC Dukla Jihlava vs. Hokej Ústí nad Labem - 1 389
HC Slavia Praha vs. HC Benátky nad Jizerou - 922
SK Kadaň vs. Rytíři Kladno - 795
HC Most vs. Salith Šumperk - 180

Ze statistik

Bílek potřetí v řadě bez gólu. Stach svůj náskok navyšuje
Po 25 kolech WSM Ligy měl Vítězslav Bílek na svém kontě nevídaných 24 tref. Od té doby však své konto nerozšířil. To David Stach své vedení na čele kanadského bodování zápas co zápas upevňuje. V Kadani měl dvě asistence a celkově si zapsal již 45. bod v sezoně.

Cetkovský gólově
V druholigovém Trutnově se Jiří Cetkovský trápil, po návratu do mateřského Prostějova však ožil. Jenže ani gól 197 centimetrů vysokého útočníka k bodovému zisku nevedl a vítězství slavil domácí Motor.

Honzík? Škarek? A není to vlastně jedno?
Ať už se do brankoviště Jihlavy postaví David Honzík nebo Jakub Škarek, hokejisté Dukly ví, že se na gólmana mohou spolehnout. Proti Ústí nad Labem dostal příležitost šestnáctiletý talent Škarek, jenž inkasoval pouze jednou a dovedl svůj tým k jedenáctému vítězství v řadě! Má Jihlava nejsilnější brankářské duo ve WSM Lize?

Sejpalova jistá premiéra
Pro Martina Sejpala, dvaadvacetiletého gólmana, bylo pondělní utkání v Edenu jeho premiérové v první lize. Brankář, jenž v posledních letech chytá za Kolín, předvedl i přes nedostatek zkušeností výborný výkon. Benátky nad Jizerou dlouho odolávaly slávistickému tlaku, nakonec však nezvládly závěr a z Prahy odjíždí bez bodu. Sejpal však může být se svým výkonem spokojený.  

Šlágr 29. kola

18:00 LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slavia Praha
Jestřábi Prostějov zatím nenaplňují očekávání a místo bojů v první šestce se drží na pozicích mimo play off. I výkony Slavie jsou zatím jako na houpačce. Pokud Prostějov prohraje, bude to pro Hanáky komplikace. Pokud prohrají sešívaní, nebude to příjemné ani pro ně.

Další zápasy 29. kola

Středa 2. prosince:
17:30 HC Benátky nad Jizerou - SK Kadaň
18:00 HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice
18:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - HC AZ Havířov 2010
18:00 HOKEJ ŠUMPERK 2003 - HC Dukla Jihlava
18:00 HC ZUBR Přerov - HC Most
18:00 Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz