Momenty TELH: Zmatkující arbitr, hromadná bitka a hůl ve tváři Žejdla

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

12. září 2016, 18:51

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga nabídla ve svém 2. kole zajímavé momenty, které rozhodně stojí za připomenutí. Hodně vyhrocený zápas se hrál mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí, kde se po ostrém faulu obránce hostů Jana Jaroměřského na Tomáše Hyku strhla hromadná potyčka. To ale nebylo vše, zanedlouho se dopustil nebezpečného nedovoleného zákroku i útočník Hanáků David Ostřížek, jenž zasáhl Lukáše Žejdla hokejkou přímo do obličeje. Neobvyklá situace byla k vidění na ledě Plzně, kde hlavní rozhodčí Robert Čech omylem ponechal výhodu nesprávnému týmu.

HokejkaTV

Hrubý faul způsobil velkou bitku (MBL – OLO 0:2)

Mladá Boleslav doma prohrávala s Olomoucí v průběhu druhé třetiny o dva góly, když ve 26. minutě zvedla fanoušky ze sedaček pořádná mela. Útočník domácích Tomáš Hyka jel za pukem u hrazení obranného pásma a proti němu spěchal pro kotouč Jan Jaroměřský. Olomoucký bek předvedl hodně nevybíravý zákrok a Hyku ve velké rychlosti doslova sestřelil. Svého spoluhráče okamžitě přijel pomstít Marek Trončinský, jenž autora nebezpečného faulu srazil na led.

Byla z toho hromadná bitka, do které se ještě zapojili mladoboleslavský bouřlivák David Štich a z řad Hanáků Jiří Ondrušek s Tomášem Fořtem. Rozhodčí nakonec udělili Jaroměřskému trest na 5 minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku, útočník Středočechů Dominik Pacovský vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a zbývající aktéři šarvátky obdrželi tresty na 2 plus 2 minuty za hrubost.   

Žejdl dostal holí do obličeje (MBL – OLO 0:2)

Zápas dál pokračoval v nervózní atmosféře, což zanedlouho vyústilo v další nebezpečný zákrok. David Ostřížek chtěl zastavit Lukáše Žejdla, který přebral mezi kruhy a modrou čarou puk, a hodně nepříjemně ho zasáhl holí přímo do obličeje. Centr čtvrtého útoku Mladé Boleslavi se skácel na led jako podťatý a evidentně otřesený se odebral za doprovodu lékaře a týmového maséra s krvavým zraněním do kabiny. Dobrou zprávou je to, že po ošetření v utkání dál pokračoval. Olomouckému útočníkovi udělili rozhodčí trest na 2 plus 2 minuty za vysokou hůl a hokejisté z města automobilů tak měli k dispozici 3 minuty a 33 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou ale nedokázali využít.  

Rozhodčí Čech chyboval při vyloučení (PLZ – TRI 1:2)

V Plzni došlo během třetí dvacetiminutovky utkání se Třincem k hodně kurióznímu momentu, který se jen tak nevidí. Dominik Kubalík sekl ve středním pásmu u hrazení třineckého obránce Davida Noska přes rukavici a hlavní rozhodčí Čech zvedl paži. Indiáni pokračovali v útoku a protože hra nebyla přerušena, domnívali se, že mají ponechanou výhodu a vylučovat se bude na straně Ocelářů. Brankář Machovský proto dosprintoval na střídačku a místo něj naskočil na led šestý hráč do pole. Po hvizdu byl ale vyloučen plzeňský mladík a Robert Čech se tak musel za zmatek, který nechtěně způsobil, oběma týmům omlouvat. Marná sláva, chybovat je lidské a i sudí se někdy může dopustit nepřesnosti.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz