Momenty TELH: Zalehnutý Kašík, lapačka Maxwella a tvrďák Vlach

Libor Kašík | Foto: hokej.zlin.cz

12. listopadu 2015, 17:04

Ladislav Vácha

Neúplné sedmnácté kolo Tipsport extraligy zatím bylo poměrně chudé na góly, ale milovníci fantastických brankářských zákroků, velké bojovnosti a tvrdé hry si přišli určitě na své. Mezi nejzajímavější momenty jsme zařadili učebnicový zákrok lapačkou pardubického gólmana Brandona Maxwella proti nebezpečné střele Vladimíra Svačiny, nechtěné zalehnutí gólmana Kašíka mladoboleslavským útočníkem Lukášem Pabiškou a prvotřídní bodyček zlínského forwarda Romana Vlacha na Jana Holuba.

NHL 20

Maxwell vytasil skvělý zákrok (TRI – PCE 0:1)

Pardubice se začínají pomalu zvedat a rostoucí formu dokázaly potvrdit i na horké půdě úřadujícího vicemistra z Třince. I přesto, že Oceláři měli výraznou střeleckou převahu, přesná trefa jim zůstala zapovězená. Mohla za to i situace ze začátku třetí periody, kdy měli domácí ke gólové radosti hodně blízko. Odražený puk v blízkosti útočné modré čáry sebral Vladimír Svačina, jenž nabral rychlost a uvolnil se na levé straně. Z kruhu však nezakončil, protože před ním dobře zaklekl k obrannému zákroku Tomáš Bokroš.

Šikovný útočník se tím ale rozhodně nechal odradit, když místo zápěstní střely přidržel kotouč na své holi, protihráči se vyhnul a z úhlu mířil dobře nad beton gólmana Brandona Maxwella. Americký fantom však vytáhl parádní zákrok, když bleskově vymrštil vzhůru svou lapačku, do níž hrací předmět chytil. Tomu se říká brilantní zásah na poslední chvíli! Maxwell si v utkání připsal dohromady 32 úspěšných zákroků a udrženou nulou výrazně pomohl Východočechům k zisku všech tří bodů.

Rozjetý Pabiška zalehl Kašíka (MBL – ZLN 0:1sn)

Chudé utkání na góly nabídl i souboj Mladé Boleslavi s trápícím se Zlínem, který rovněž rozhodl jediný gól. Brankáři se však rozhodně nenudili a občas to neměli vůbec jednoduché. Názorně to ilustruje moment, kdy se Středočeši řítili k soupeřově bráně. Richard Jarůšek zavezl puk do útočného pásma a od modré čáry po ledě vystřelil. Brankář Libor Kašík vyrazil puk betonem a k odraženému kotouči se dostal v levém kruhu Lukáš Pabiška. Než však stihl zakončit, Oldřich Kotvan mu kus černé gumy vypíchl z hole. Zkušený mazák týmu z města automobilů už však nestihl zabrzdit, nechtěně povalil Kašíka na led a setrvačností ho zalehl. Úsměvná chvíle.

Vlach hitem skolil Holuba (MBL – ZLN 0:1sn)

Na první branku si museli fanoušci v Mladé Boleslavi počkat až do samostatných nájezdů, ale ze sedadel je zvedly i jiné herní činnosti. Tradičně oblíbené jsou tvrdé hity, které pravidelně oceňuje hlasitý potlesk. Jeden výstavní předvedl zlínský útočník Roman Vlach, jenž si v útočném pásmu počíhal na obránce Jana Holuba a čistě ho složil na led. Obránce domácích se řítil nebezpečně hlavou na mantinel, ale naštěstí se mu nic nestalo a okamžitě pokračoval ve hře. Vlach si připsal v utkání 4 hity, celkově jich má na kontě v této sezoně 13. Výrazně si tak polepšil v Radegast indexu, kde má na kontě 12 bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz