Momenty TELH: Třinecký pískot na Kubáta nebo zásah pukem pod masku

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

21. listopadu 2015, 14:50

Ladislav Vácha

Neúplné 21. kolo Tipsport extraligy nabídlo hokejovým fanouškům nejen krásné góly, ale i několik zajímavých momentů. Podívejte se na ohlušující pískot třineckých fanoušků na litvínovského obránce Karla Kubáta, který podle nich nafilmoval pád, tvrdou ránu pukem mimo gólmanskou výstroj mladoboleslavského Davida Ritticha a parádní defenzivní práci karlovarského beka Radima Bičánka.

HokejkaTV

Fanoušci Třince pískali na Kubáta (TRI – LIT 4:2)

Třinec hrál v repríze extraligového finále ve Werk Areně s úřadujícím mistrem z Litvínova nerozhodně 2:2, když ve 47. minutě napadající Erik Hrňa v útočném pásmu podrazil Karla Kubáta. Zadák Vervy se okamžitě skácel na led, což se vůbec nelíbilo domácím příznivcům. Podle nich sedmadvacetiletý hokejista pád nafilmoval a začali hlasitě pískat.

Po zhlédnutí opakovaného záběru jim dal zapravdu i komentátor, podle kterého rozhodčí rovněž chybovali. Oceláře to však nakonec vůbec mrzet nemuselo, protože při vlastním oslabení skóroval Tomáš Kopecký a vstřelil vítězný gól svého týmu. Erik Hrňa po skončení utkání sportovně přiznal, že Kubáta holí lehce klepl přes patku brusle a na lavici hanby putoval zaslouženě.  

Rittich dostal pukem pod masku (MBL – VIT 4:2)

V Mladé Boleslavi právě probíhala 6. minuta, když přebral puk na modré čáře Tomáš Kudělka a volným prostorem si najel do prostoru pravého kruhu, odkud zápěstím z bodu pro vhazování vystřelil. Jeho svižná rána prosvištěla vzduchem a zasáhla u přední tyčky brankáře Davida Ritticha na nechráněné místo v oblasti klíční kosti. Maskovaná opora Středočechů se složila otřesená na led s bolestivou grimasou, ale nakonec byla v pořádku a mohla pokračovat dál ve hře. Tak jako tak, hodně nepříjemný moment pro strážce mladoboleslavské svatyně!  

Bičánkův skvělý obranný zákrok (KVA – ZLN 3:5)

Karlovy Vary vedly na konci prostřední části ve Zlíně už 4:0, když domácí mohli snížit při rychlém protiútoku. Roman Vlach se po levém křídle prohnal do útočného pásma jako vítr a v přečíslení 2 na 1 hledal svou nahrávkou před bránu najíždějícího Robertse Bukartse. Učebnicovou rybičku na poslední chvíli předvedl Radim Bičánek, který nebezpečný pas zablokoval a brankář Závorka přerušil hru. Obránce Energie tak po vstřeleném gólu a asistenci ukázal, že si stíhá plnit i defenzivní povinnosti. Vzorný obranný zákrok! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz