Momenty TELH: Raubíř Bulíř, Kristlova premiéra a power-play Mountfieldu

Foto: Joerg Stephan

5. října 2015, 15:58

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga nabídla atraktivní podívanou i ve svém 8. kole a o zajímavé momenty tak nebyla vůbec nouze. Za pozornost určitě stojí ostrý zákrok libereckého útočníka Michala Bulíře, který vyfasoval za faul kolenem trest do konce zápasu, snová premiéra plzeňského forwarda Richarda Kristla, jenž nastartoval svůj tým povedeným gólem k vítězství, a dlouhá přesilovka Hradce Králové, který se doma snažil dotáhnout velkou ztrátu proti Plzni.

HokejkaTV

Kristlova pohádková premiéra (MHK – PLZ 2:6)

Tomu se říká debut z říše snů! Devatenáctiletý útočník Richard Kristl si odbyl v 8. kole Tipsport extraligy debut za plzeňský A-tým a hned se dočkal premiérového gólu, který měl pro Západočechy cenu zlata. Ve 24. minutě převzal parádní nahrávku Miroslava Preisingera, dostal se do samostatného úniku a povedenou ranou zblízka prostřelil gólmana Svobodu, čímž nastartoval Škodu k vítězství.

Bulířův trest do konce zápasu (LIB – CHM 3:2p)

Chomutov se pouhých 16 sekund před první sirénou ujal v Liberci vedení a navíc si v témže čase vykoledoval faul Michala Bulíře, který při gólové akci nechal koleno v cestě Štěpánu Hřebejkovi. Útočník Severočechů se i přes hlasitý pískot fanoušků domácích a protesty střídačky Tygrů předčasně poroučel do sprch, což Piráti dokonale potrestali a dlouhou přesilovku 5 na 4 přetavili i ve svůj druhý gól. 

Dlouhá power play Hradce Králové (MHK – PLZ 2:6)

Hradec Králové na svém ledě ztrácel proti Plzni už tři góly a uchýlil se ve třetí periodě ke kroku, který se moc často nevidí. Po přerušení hry v čase 54:03 nechal před vhazováním v útočném pásmu svého brankáře Adama Svobodu na střídačce a odvážil se k dlouhé hře bez brankáře s šesti hráči v poli! Plzeň toho nakonec dokázala využít a v závěru 57. minuty přidal pečeť na vítězství hostů přesnou trefou do prázdné brány z poloviny hřiště kapitán Ondřej Kratěna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz