Momenty TELH: Rána do hlavy, čtenář Čiliak a Haščákovy pěsti

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

26. října 2015, 19:28

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga ve svém 14. kole znovu pobavila zajímavými momenty, které rozhodně stojí za připomenutí! Podívejte se na nepříjemnou ránu do hlavy, kterou schytal po střele obránce Lukáše Blahy blokující třinecký útočník Marek Růžička, fantastický zákrok betonem brněnského gólmana Marka Čiliaka proti takřka jistě gólové střele Branka Radivojeviče nebo nesmlouvavou potyčku, jíž v západočeském derby vyhrál karlovarský útočník Marcel Haščák.

HokejkaTV

Růžička dostal pukem do hlavy (CHM – TRI 4:5p)

Třinec vedl v průběhu 2. třetiny na kluzišti Chomutova vysoko 4:1, když došlo na konci 28. minuty k hodně nepříjemnému momentu. Piráti vyhráli souboj v rohu útočného pásma a na modré čáře převzal nahrávku obránce Lukáš Blaha, který po mohutném nápřahu tvrdě vypálil. Do jeho dělovky obětavě skočil Marek Růžička, ale naneštěstí ho rychle letící puk trefil do oblasti hlavy. Útočník Ocelářů se skácel na led a začal se v bolestivé grimase svíjet. Okamžitě k němu přiběhl zdravotník, ale opora Slezanů nakonec po svých zamířila na ošetřovnu. Tomu se říká velký bojovník!

Čiliak zabránil betonem jistému gólu (LIB – KOM 3:2)

Kometa se ve 45. minutě dočkala v Liberci po přesném zásahu Tomáše Svobody vyrovnání, ale než stihly oslavy pořádně doznít, mohli si Severočeši vzít nejtěsnější vedení zpět. Martin Bakoš vybojoval u mantinelu puk pro Petra Vampolu, který rozkmital své rychlé nohy a založil tak přečíslení 2 na 1. Vzápětí předložil ideální pas před brankoviště na volného Branka Radivojeviče. Před ním už zívala odkrytá brána a někteří fanoušci Tygrů už se radovali. Jenže předčasně! Brněnský gólman Marek Čiliak celou situaci skvěle přečetl, nahrávku očekával a svým levým betonem doslova ukradl domácím vstřelenou branku. Neuvěřitelný zákrok!

Haščák skolil v bitce Jeřábka (KVA – PLZ 0:6)

Plzeň v západočeském derby drtila Karlovy Vary na jejich půdě vysoko 4:0, když ve 48. minutě zvedla více než pět tisíc fanoušků ze sedaček tvrdá bitka! Marcel Haščák vypálil z levého kruhu, ale jeho ránu vyrazil gólman Machovský před sebe a následně kotouč zkrotil pod svou lapačkou až do přerušení hry. Haščák si potom neodpustil zbytečné šťouchnutí zezadu do Jakuba Jeřábka, kterému se to vůbec nelíbilo a po krátkém pošťuchování se oba "kohouti" pustili do pěstního souboje. Vítězem se stal nakonec člen druhého útoku Energie, jenž svého soka povalil na led. Vzápětí obdržel od rozhodčích za shození rukavic trest na pět minut plus do konce utkání, zatímco Jeřábek usedl na lavici hanby jen na dvě minuty.   

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz