Momenty TELH: Neuznaný gól, bitka ve Varech nebo sestřelený Derner

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

31. prosince 2015, 15:01

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga byla ve svém 32. kole znovu hodně štědrá na zajímavé momenty. Podívejte se na neuznaný gól Komety Brno, která se na ledě Hradce Králové předčasně radovala z vyrovnání, hrubý zákrok třineckého útočníka Marka Růžičky na libereckého obránce Lukáše Dernera, po němž rozhodčí nevylučovali, a vášnivou potyčku mezi karlovarským Michalem Vachovcem a mladoboleslavským Martinem Rýglem.

HokejkaTV

Rozhodčí neuznali gól Komety (MHK – KOM 2:1)

Kometa prohrávala v Hradci Králové už od 7. minuty, ale v prostřední části dotlačila kotouč za brankovou čáru a slavila vyrovnání. Od modré čáry vypálil Tomáš Kaberle a po jeho ráně se strhla v brankovišti gólmana Svobody hromadná mela, při níž kus černé gumy doputoval až za čáru. Hosté se začali okamžitě radovat, ale jejich euforii okamžitě zchladili sudí, kteří branku, zřejmě kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, neuznali. Po velkých protestech týmu z moravské metropole celou situaci ještě prohlížel videorozhodčí, ale na konečném verdiktu se nic nezměnilo. Pokračovalo se tak ve hře za stavu 1:0, a i když Brno dokázalo později vyrovnat, všechny tři body vystřelil Mountfieldu Rastislav Dej.  

Marek Růžička zranil Dernera (LIB – TRI 3:1)

Liberec doma držel v atraktivní bitvě s Třincem nejtěsnější náskok, když na konci 9. minuty došlo k hodně nepříjemnému momentu. Nahozený kotouč dojel za bránou Lukáš Derner a chystal se rozehrát. Vůbec nevěděl o sprintujícím Marku Růžičkovi, který do něj vletěl jako vichřice a ramenem ho zasáhl do hlavy. Obránce Tygrů se okamžitě skácel na led a strhla se potyčka, protože spoluhráči se ho okamžitě vydali pomstít.

Vyprodané Home Credit Areně se zákeřný zákrok samozřejmě vůbec nelíbil a spustil se hlasitý pískot. Rozhodčí Vladimír Šindler s Petrem Úlehlou celou situaci zřejmě dobře neviděli, protože podle nich Růžička trefil Dernera do ramena. Rozhodli se tak nevylučovat, což se vůbec nelíbilo libereckému trenérovi Filipovi Pešánovi, jenž to dal při debatě sudímu Šindlerovi jasně najevo. Hodně otřesený Derner opustil zápas s krvavým zraněním a otřesem mozku za doprovodu lékaře. Muži v pruhovaném v tomto případě chybovali, protože útočník Ocelářů měl být potrestaný.   

Vachovec složil v bitce Rýgla (KVA – MBL 4:1)

V poslední minutě zápasu už bylo v KV Areně o vítězství domácí Energie a cenném skalpu silné Mladé Boleslavi dávno rozhodnuto, když se po zákroku gólmana Růžičky a následném přerušení hry do sebe před brankovištěm pustili karlovarský Michal Vachovec a Martin Rýgl. Bývalí spoluhráči, kteří spolu ještě v sezoně 2013/2014 oblékali stejný dres, si spolu rozhodně nic nedarovali. O šest let mladší Vachovec nakonec využil pro bitku své mírně lepší fyzické parametry, svého soka narazil na soupeřovu bránu a vzápětí ho k radosti publika povalil na led. Oba vyfasovali menší tresty za hrubost.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz