Momenty TELH: Neuvěřitelný Hamerlík nebo vášnivá bitka

Foto: hcocelari.cz

17. dubna 2015, 12:24

Ladislav Vácha

To byl zápas jako hrom! Všechny tři nejzajímavější momenty nabídl čtvrtý díl nelítostné bitvy o mistrovský trůn Tipsport extraligy, který Litvínov ovládl poměrem 3:0. Nenechte si ujít strčení obránce Vervy Jiřího Guly do hlavního rozhodčího Hribika, neskutečný zákrok třineckého gólmana Petera Hamerlíka a pěstní souboje ze závěru atraktivního střetnutí.

Nový fanshop

Gula poslal na led rozhodčího Hribika (LIT – TRI 3:0)

Hokej někdy přináší hodně kuriózní situace, což se potvrdilo i ve čtvrtém finálovém utkání na ledě Litvínova. Třinec kombinoval v útočném pásmu, když do rohu pásma najížděl k protihráči obránce domácích Jiří Gula. V cestě mu však stál hlavní rozhodčí Jan Hribik, kterého opora zadních řad Vervy zezadu strčila, a po nečekaném´nárazu se poroučel na led. Gula se může obávat dodatečného verdiktu disciplinární komise, protože to vypadalo, že srážce mohl zabránit. 

Hamerlík senzačně vychytal Lukeše (LIT – TRI 3:0)

Severočeši prožili pohádkovou druhou půlku prostřední části, ve 37. minutě zvýšil pohotovým zakončením Robin Hanzl už na 2:0. A s Oceláři to mohlo vypadat za minutu a půl ještě mnohem hůř! Po nádherné kombinaci se objevil v útočném pásmu úplně volný František Lukeš, který si před brankovištěm přehodil puk na bekhend. Vzápětí už střílel do odkryté brány, ale ležící gólman Peter Hamerlík se bleskově roztáhl ve svém brankovišti a i na zádech nataženou levou rukou vytěsnil kotouč pryč. Dechberoucí zákrok!

Fanoušky pobavila tvrdá potyčka (LIT – TRI 3:0)

Žlutočerní dohrávali závěrečnou pětiminutovku se třígólovým náskokem v zádech, když fanoušky na Zimním stadionu Ivana Hlinky zvedla ze sedaček nesmlouvavá rvačka. Třinec kombinoval na konci své přesilovky v útočném pásmu a v jeho rohu Karel Kubát ostře sestřelil Radima Matuše. To se vůbec nelíbilo Marku Růžičkovi, jenž se na litvínovského beka vrhl jako Zorro mstil a tvrdě ho zasáhl do hlavy. Ledová plocha se po dvou zbytečných a zákeřných faulech změnila v bojiště, k vidění bylo hned několik pěstních soubojů. Kubát s Růžičkou následně zamířili předčasně do sprch, protože oba vyfasovali tresty do konce zápasu za úder do oblasti hlavy a krku. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz