Momenty TELH: Kouzelník Marosz, podšívka Škarek a hromadná mela

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

11. dubna 2016, 8:01

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga už pomalu uhání do svého finiše. Zatímco na začátek finále Liberec - Sparta se ještě čeká, nesmlouvavé boje v baráži dál běží na plné obrátky. A o zajímavé momenty rozhodně není nouze! Podívejte se na vybroušený samostatný nájezd karlovarského útočníka Rostislava Marosze, jenž vystřelil Energii důležitý bonusový bod, mazanost jihlavského brnakáře Jakuba Škarka, jenž shozením helmy zabránil litvínovské dorážce, a menší šarvátku, jež se strhla u brány Dukly po přerušení hry.

Plekanec Chance liga

Marosz nádherně vykoupal Hyláka (KVA – SLA 2:1sn)

Karlovy Vary doma potřebovaly uspět proti Slavii, aby se udržely na dostřel druhé příčky barážové tabulky. Pražané sice vedli zásluhou Milana Mikulíka, který se prosadil v 15. minutě, ale Energie srovnala krok na začátku prostřední části po přesné střele Michala Vachovce. Napínavou bitvu nerozseklo ani pětiminutové prodloužení, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se čekalo na první trefu až do 4. série, v níž nejdříve uspěl z tábora hostů Henri Tuominen, ale hrozbu porážky vzápětí odvrátil Rostislav Marosz.

Oba hráči se rozjeli i k dalším pokusům, ale zatímco prvně jmenovaný si vylámal zuby na Závorkových betonech, jeho sok to udělal znovu parádně. Několikrát zamíchal s pukem na holi a naznačil kličku do bekhendu, čímž dokonale vyšachoval brankáře Hyláka, a po obratném bruslařském manévru forhendem zavěsil do zcela odkryté brány. To byla hokejová lahůdka! 

Škarek nechtěl dopustit dorážku (LIT – JIH 4:1)

Litvínov chtěl na svém ledě získat všechny tři body proti poslední Jihlavě, ale i přes výraznou střeleckou převahu se dlouho trápil a na tabuli svítil nerozhodný stav 1:1. To platilo i na začátku druhé půlky utkání, kdy Verva založila slibný protiútok. Filip Pavlík přebral nahrávku, vybruslil si až do levého kruhu a z bodu pro vhazování zápěstím vystřelil. Jeho svižný projektil zasáhl gólmana Jakuba Škarka, který zabránil dorážce hodně svérázným způsobem.

Po vyražení letícího puku prudce trhl hlavou tak silně, aby mu z ní spadla helma na led. Jeho záměr mu vyšel dokonale, sudí přerušili hru a nadějná šance domácích tak byla u konce. Rozhodčí nemohli ve velké rychlosti úmysl talentované maskované opory Dukly postřehnout, jen se tak vhazovalo v pásmu hostů. Hokejisté z Vysočiny měli štěstí, protože podle pravidel při úmyslném shození helmy v obranném pásmu má následovat trestné střílení. 

Rozhodčí rozháněli tvrdou strkanici (LIT – JIH 4:1)

Velké emoce jsou typické nejen pro play-off, ale i pro tuhé boje v baráži. Názorně to dokázala situace ze druhé třetiny v souboji Litvínova s Jihlavou, když se Severočeši hodně důrazně tlačili do brankoviště. Na okraj kruhů dostal ideální pas Zbyněk Sklenička, který zápěstím vystřelil a jeho povedenou ránu zlikvidoval brankář Škarek parádním semaforem.

Michal Trávníček se snažil ještě dorážet, což se vůbec nelíbilo Mihovi Štebihovi. Slovinský obránce bránil svého gólmana a byla z toho hromadná strkanice, do které se zapojilo hodně hráčů. Rozhodčí ale rozmíšku rychle rozehnali a oba "kohouty" od sebe rychle odtrhli. Vše se nakonec obešlo bez trestů a pokračovalo se dál ve hře 5 na 5.   

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz