Momenty TELH: Hradečtí obětavci, vypjaté derby a semafor Schwarze

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

8. února 2016, 17:10

Ladislav Vácha

Čtyřiačtyřicáté kolo Tipsport extraligy hokejovou krásou a emocemi rozhodně nešetřilo, fanoušky znovu zvedly ze sedaček v zaplněných arénách zajímavé momenty. Šlágrem kola bylo prestižní ocelářské derby, v němž se strhla během první třetiny mezi domácími Vítkovicemi a rozjetým Třincem hromadná potyčka. Nenechte si ujít ani excelentní semafor libereckého brankáře Marka Schwarze, jenž lapačkou parádně vychytal Tomáše Klimentu. V Hradci Králové předvedli vzornou obětavost obránci domácích Karel Pilař a Jiří Vašíček, kteří zastoupili již překonaného gólmana Kacetla a vychytali dorážejícího Jana Buchteleho.

HokejkaTV

Hromadná potyčka při derby (VIT – TRI 2:1p)

Prestižní a nesmlouvavá bitva. To je ocelářské derby, které znovu nabídlo atraktivní podívanou. Souboje Vítkovic a Třince vždy provázejí velké emoce, které nechyběly ani tentokrát a na konci první třetiny vyústily v tvrdou bitku. Celá situace přitom začala úplně nevinně. Stanislav Balán objel soupeřovu bránu a snažil se zasunout kotouč k přední tyčce, ale brankář Hamerlík se nenechal překonat. Po přerušení hry se dopustil zbytečného krosčeku Tomáš Slovák, což se nelíbilo Rostislavu Oleszovi. A už to jelo!

Třineckému obránci se vydal na pomoc urostlý Richard Stehlík, který v barvách Ostravanů strávil dlouhých pět sezon. Tentokrát šlo ale kamarádství stranou a bývalí spoluhráči se do sebe pustili. Obr v barvách Slezanů využil své dlouhé paže a v jednu chvíli jimi dokonce objal hned dva protihráče, vedle Olesze ještě Romana Szturce. Do neúspěšného střelce Balána se o kousek dál pustil Lukáš Žejdl. Rozhodčí ale vášnivou šarvátku brzy rozehnali a vyloučili jenom Slováka za již zmiňovaný krosček. Fanoušci v zaplněných ochozech si tak přišli na své!  

Schwarz vytáhl úžasný semafor (LIB – MBL 5:4p)

Liberec se na svém ledě ujal rychlého vedení, ale Mladá Boleslav mohla v úvodní dvacetiminutovce vyrovnat při přesilovce. Středočeši se usadili v útočném pásmu a nebezpečně zahrozili. Od modré čáry vypálil Marek Trončinský, ale vyprášil jen betony gólmana Marka Schwarze, jenž nahradil v brankovišti zraněného kolegu Lašáka. K bleskové dorážce z mírného úhlu na pravé straně se rychle probil skvěle hrající Tomáš Klimenta a mířil velmi dobře ke vzdálenější tyčce. Maskovaná opora Tygrů už byla v rozkleku na ledě, ale pohotově máchla svou lapačkou a povedený projektil v ní skončil. To byl semafor jako z brankářské učebnice!

Obětaví beci rozesmutnili Spartu (MHK – SPA 4:2)

Hradec Králové doma překvapivě vedl nad silnou Spartou 3:1, když měli hosté ve 49. minutě obrovskou šanci na snížení. Na modrou čáru dostal nabito Marek Hrbas, jehož dělovku vyrazil betony před sebe brankář Kacetl. Dostal se přitom ze svého brankoviště a ke gólové dorážce se protlačil Jan Buchtele. Strážce svatyně Východočechů už neměl šanci zasáhnout, ale v brankovišti ho obětavě suplovali Karel Pilař a Jiří Vašíček. Gólman Mountfieldu potom přerušil hru a své obránce po výtečných obranných zákrocích pochvalně poplácal po zádech. Právě díky velké obětavosti hokejisté zpod Bílé věže vyhráli 4:2 a získali všechny tři body.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz