Momenty TELH: Hlinkova efektní stahovačka, spasitel Irgl a tvrdé pěsti

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

2. března 2016, 19:25

Ladislav Vácha

Předposlední 51. kolo základní části Tipsport extraligy rozhodně nezůstalo stranou a znovu nabídlo hodně zajímavých momentů. Podívejte se na pohledný technický kousek vítkovického útočníka Michala Hlinky, který roztleskal tribuny excelentní stahovačkou, skvělý obranný zákrok třineckého matadora Zbyňka Irgla, jenž nedovolil soupeři skórovat, a ostrou výměnu názorů Jakuba Chrpy a Jana Švrčka, z níž vyšel vítězně bek Sparty.

HokejkaTV

Hlinka ohromil elegantní stahovačkou (VIT – LIB 5:6)

V Ostravar aréně končila druhá třetina, když si Vítkovice vytvořily proti vítězi základní části z Liberce slibnou příležitost. Petr Kafka ve středovém kruhu hezky sklepl kotouč do jízdy Michalu Hlinkovi, který se na červené čáře nadechl ke grandióznímu sólu. Rychle přejel útočnou modrou čáru a naznačil zápěstní střelu, ale místo ní se neohroženě vrhl mezi přesilu protihráčů. Před Martinem Bakošem vystřihl velkou parádu, když si povedenou stahovačkou prostrčil kotouč mezi bruslemi a vzápětí z kruhu bekhendem prověřil pozornost brankáře Lašáka. Krásný hokejový moment, po němž se ozval z ochozů zasloužený potlesk!

Irgl suploval brankáře Hamerlíka (MBL – TRI 1:0sn)

V Mladé Boleslavi naplno zuřila důležitá bitva a domácí se mohli na začátku druhé dvacetiminutovky chopit kýženého vedení při obrovské příležitosti. Richard Jarůšek na útočné modré čáře přechytračil obránce Milana Douderu a otevřel se před ním volný prostor. Opora Středočechů si vybruslila na okraj pravého kruhu a tvrdým golfákem procedila puk mezi Hamerlíkovy betony. Kotouč se pomalu šoural za brankovou čáru a někteří fanoušci už se radovali. Za svého brankáře ale na poslední chvíli zaskočil Zbyněk Irgl a pohotově odpálil kus černé gumy do bezpečí. Zabránil tak jistému gólu a výrazně pomohl k zisku cenného bodu, jenž zajistil Ocelářům účast v play off.

Švrček v bitce přepral Chrpu (CHM – SPA 1:3)

Chomutov v domácím prostředí prohrával 1:3 s druhou Spartou a snažil se v závěru utkání s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Na ledovém kolbišti panovaly velké emoce, které v 55. minutě vyústily v tvrdý pěstní souboj. Po přerušení hry se do sebe nekompromisně pustili Jakub Chrpa a Jan Švrček, ochozy SD ARÉNY tak byly rázem ve varu. Prvně jmenovaný mladý obránce Pirátů sice schytal od urostlého a zkušeného obránce hostů spoustu tvrdých ran, ale počínal si zdatně a na kolena se srazit nenechal. Chrpa po skončení utkání v rozhovoru přiznal, že se jednalo o předem domluvený souboj, jímž chtěl svůj tým nakopnout ke zdramatizování duelu. I pořádné pranice k hokeji neodmyslitelně patří! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz