Momenty TELH: Fair play Voráčka, likvidátor Žejdl a postřelený Gorčík

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

14. listopadu 2015, 17:57

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga ve svém 18. kole nabídla hodně rozdílné momenty. Zatímco mladoboleslavský obránce Tomáš Voráček si zaslouží pochvalu za pěkné gesto fair play, když díky jeho přiznání nemusel nespravedlivě putovat na lavici hanby Radim Šimek, útočník Lukáš Žejdl si za likvidační zákrok na libereckého beka Lukáše Dernera ovace rozhodně nevyslouží. Za pozornost stojí i nepříjemně trefený karlovarský forvard Sebastian Gorčík, jenž při obětavém obranném zákroku dostal ránu pukem do ruky.

Nový fanshop

Voráček předvedl hezké gesto (LIB – MBL 6:4)

V liberecké Home Credit Aréně svítil na tabuli čas 56:57, když byl zasažený vysokou holí do obličeje mladoboleslavský útočník Tomáš Klimenta. Hlavní rozhodčí okamžitě zdvihl svou paži vzhůru a chtěl vyloučit na dvě minuty libereckého Radima Šimka. Mladý bek Tygrů protestoval a u sudího reklamoval, že protihráče nezasáhl. Zřejmě by mu to nebylo nic platné, ale obránce hostů Tomáš Voráček přiznal, že Klimentu zasáhla jeho hokejka, a Šimek tak na trestnou lavici nemusel. To bylo příkladné gesto fair play, které se moc často nevidí! 

Žejdl zákeřně fauloval Dernera (LIB – MBL 6:4)

V Liberci právě probíhala 33. minuta, když všem v aréně pořádně zatrnulo. Lukáš Derner dojížděl do rohu obranného pásma pro nahozený puk, ale rozhodčí neodpískali zakázané uvolnění. Hodně zbytečný a hrubý faul tak předvedl Lukáš Žejdl, který obránce Severočechů tvrdě přitiskl na hrazení. Sudí měl okamžitě jasno a mladoboleslavský útočník po zásluze vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Derner skončil v péči lékařů a utkání pro něj rovněž předčasně skončilo. Přejeme brzké uzdravení!

Gorčík schytal ránu golfákem (KVA – PCE 3:2)

Pardubice vedly v prostřední části na ledě Karlových Varů těsně 2:1 a ve 35. minutě si mohly vytvořit slibnou šanci k navýšení svého hubeného náskoku. Východočeši vyhráli vhazování v útočném pásmu a na modrou čáru dostal krásně nabito k tvrdé střele Jaroslav Moučka. Třiadvacetiletý útočník vůbec na nic nečekal a z mohutného nápřahu se tvrdě opřel do puku. Do cesty jeho ráně se obětavě položil Sebastian Gorčík a štiplavou dělovku schytal přímo do ruky. S bolestivou grimasou ve tváři odjel na střídačku a jako správný bojovník pokračoval dál v utkání. Učebnicová obětavost!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz