Mohli jsme vytěžit víc, ale týmu věřím, hlásí Pešout. Bude už Energie fit?

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Ve čtyřech úvodních zápasech TELH nasbírala Energie tři body a je desátá, Martin Pešout má ze vstupu do sezony trošku rozporuplné pocity. „Doma jsme měli vytěžit o jednu výhru víc. Ale věděli jsme, že po návratu do extraligy to nebude snadné. Týmu věřím, sílu má," konstatuje.

Plekanec Chance liga

Západočeši začali porážkou v Olomouci, pak doma zdolali Mladou Boleslav. Z dalších dvou bitev v KV Areně ovšem nebrali nic. "Hlavně utkání s Třincem mě štve. První třetinu jsme byli lepší, měli jsme dát nějaké góly. Od té druhé pak soupeř změnil taktiku, počkal si. My inkasovali smolně z přesilovky, kdy se tam dvakrát odrazil puk," vrací se k nedávnému duelu Pešout.

Nemáme střelce, který dá za sezonu 20 branek. Sázíme na bojovnost

Nepovedlo se ani utkání se Zlínem, nováček nejvyšší soutěže poznává, že první liga je přece jen něco jiného. "Tohle jsme dobře věděli, před sezonou jsem to několikrát opakoval. Musíme si zvyknout na vyšší úroveň i tempo hry, chce to čas. Naší předností je bojovnost a nasazení, věřím, že máme na to, abychom úspěšně konkurovali soupeřům," hlásí hlavní kouč.

Hokejisty Karlových Varů zatím zdobí služná defenziva, na druhou stranu jim ale vázne koncovka. Mít lepší produktivitu, vypadala by průběžná pozice mužstva v tabulce jinak. „Ano, nemáme střelce, který dá za sezonu 20 branek. Proto sázíme na bojovnost a kolektivní výkon. V zápasech jsme udělali určité chyby, které soupeř dokáže potrestat. Ale kluci se určitě rychle adaptují, tvrdím, že v týmu síla je," doplňuje.

Foto: hokejkv.cz

Ke smůle Energie zasáhly některé opory zdravotní problémy. „Soutěž jsme začínali bez zraněných Sičáka s Plutnarem, což jsou naši klíčoví beci. Těsně před utkáním s Třincem se ukázalo, že nebudou Kovačevič ani Podlipnik. V prvním utkání se zranil Flek, v dalším pak Balán. Oba se sebezapřením hráli, ale samozřejmě nebyli v optimální pohodě. Máme úzký kádr 23 hráčů, pokud z toho někdo vypadne, jde o nepříjemnost," připomíná Pešout.

Na překopání kádru prostředky nejsou. Ani bychom to neudělali!

Klub operuje s omezeným finančním rozpočtem, což má vliv na případné posílení kádru. „Po úspěchu v baráži a postupu jsme řekli, že každý z hráčů dostane šanci v extralize. Nějakým kosmetickým změnám bychom se asi nebránili, ovšem tým máme pevný. Já mu věřím. Je pravda, že na překopání mužstva prostředky nejsou, ale my bychom to ani neudělali! Půjdeme tou naší cestou nasazení a bojovnosti," pokračuje.

Před Energií teď stojí dvě velké překážky, Karlovy Vary hrají proti elitním celkům průběžného pořadí. „V pátek máme vedoucí Litvínov, v neděli jedeme do Hradce, který je druhý. Bude to hodně náročné," ví Pešout.

Foto: hokejkv.cz

Hlavní trenér Energie byl před sezonou ve hře také o pozici ve štábu národního týmu, kam nyní nově nastupuje Karel Mlejnek – trenér druholigového Sokolova, jenž před časem vedl i Karlovy Vary. Pešout by oprášil dřívější úspěšnou spolupráci s Milošem Říhou. „Je fakt, že jsme se o tom bavili. Ale Energii každý pasuje na outsidera, na účastníka baráže. Nebylo by ode mě seriózní přijmout práci u národního týmu, jehož příprava bude na jaře kolidovat se závěrem soutěží," konstatuje Pešout.

Po postupu Karlových Varů do nejvyšší soutěže je z Martina Pešouta hlavní extraligový trenér, v jeho případě zase posun o kousek nahoru „Neberu to tak, že bych si to měl nebo mohl užívat. Už dřív jsem v Brně dostával velký prostor – ať to bylo ve spolupráci s Vláďou Kýhosem, nebo s Liborem Zábranským. Mám skvělý realizační tým, rozhodně na to nejsem sám. Všichni se společně snažíme, aby měla Energie výsledky," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz