Moc jsme si oddechli. Baráž je vždy těžká soutěž, ví trenér juniorek Zuziak

Foto: Slovenský zväz ľadového hokeja / hockeyslovakia.sk

(OBIHIRO, od našeho zpravodaje) České juniorky se musely po devíti letech rvát o záchranu v elitní skupině MS, souboj s Japonskem dospěl až do třetího utkání. Psychicky složitou situaci Češky zvládly. „Moc jsme si oddychli, protože baráž je vždycky těžká soutěž,“ byl si vědomý trenér Pavel Zuziak, v jak nepříjemné situaci s ženskou osmnáctkou byl.

Jágr Chance liga

„To, jak je souboj o udržení těžký, jsme viděli, když jsme první zápas vyhráli jasně 6:0, druhý jsme prohráli 2:1 a třetí zápas byl zase úplně jiný. Holky hrály ve třetím rozhodujícím utkání dobře, týmově, napadaly a bruslily. Byl to daleko lepší výkon než včera. Bylo to potom vidět i na výsledku,“ říkal hlavní kouč spokojeně po výhře 3:1. 

Celou první třetinu se hrálo bez branek, o první trefu se postarala Natálie Mlýnková, což Česku pomohlo mírně otupit japonské šance. „Je to možné, protože víte, že je to rozhodující zápas, musíte dotahovat. Každopádně byly nebezpečné pořád, nemohli jsme jim nechat ani kousek ledu, protože ony to hnedka dokáží využít. Jsou strašně šikovné individuálně, strašně rychlé, a hlavně vydrží jezdit celých šedesát minut stejně,“ hodnotil Zuziak kvalitu soupeřek.

Třetí třetinu Česko začalo ubráněným oslabením a ve 47. minutě navyšovala vedení na 2:0 Klára Jandušíková. I poté však musely být Češky v pozoru, Japonky ve své snaze o vstřelení branky nepolevovaly. „Řekli jsme si, že do toho půjdeme stejně jako v předchozích dvou třetinách, protože jsme hráli dobrý hokej. Víceméně jsme Japonky do ničeho kromě ojedinělých věcí nepouštěli. V závěru jsme si to už pohlídali, důležité také bylo, že jsme ubránili všechny japonské přesilovky a sehráli dobře oslabení.“

„Měli jsme večer poradu, tam jsme si něco vyříkali a holky hrály dneska jako vyměněné.“

Česko se na šampionátu v Obihiru potkalo s domácím Japonskem hned čtyřikrát. Ve skupině ho porazilo 4:2, první utkání o záchranu ovládlo jasně 6:0, ve druhém prohrálo těsně 1:2 a na závěr si připsalo důležitou výhru 3:1.

„První zápas bych přirovnal k tomu čtvrtému, v prvním utkání byl totiž ten průběh takový podobný. Japonky pořád kousaly, neměli jsme to až do konce jasné. Ve druhém to bylo jasné, dali jsme dva góly v každé třetině a vyhráli úplně suverénně 6:0. Třetí zápas se nám prostě nepovedl a už bych se k němu nevracel. Ve čtvrtém utkání jsme hráli to, co umíme, co holky zdobí. Za to jim chci strašně poděkovat, protože vyhrát tuto soutěž je strašně těžké,“ srovnával český trenér všechny čtyři vzájemné duely.

„Poslední tři zápasy s Japonskem byly psychicky náročné a myslím, že to holkám dodá ten morál a sílu do dalších zápasů, které budou hrát na mezinárodní scéně. Pro ně to byl dobrý křest ohněm,“ snažil se Zuziak hledat pozitiva.

Česká ženská osmnáctka odstartuje další reprezentační cyklus již na konci ledna, kdy odehraje dva zápasy proti Číně. V úterý 22. ledna se bude hrát od 16:30 v Roudnici nad Labem, ve čtvrtek 24. ledna od 17:15 v Litoměřicích. „Čekají nás dva zápasy s čínskou reprezentací, kdy už budeme tvořit tým na další sezonu. Holky, které se nedostaly na MS, a ty mladší už budou v nominaci, a tím se začne tvořit tým pro další sezonu.“

České cesta mistrovstvím světa žen do 18 let

Skupina B
6. 1. Česko – Švýcarsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
7. 1. Česko – Japonsko 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
9. 1. Finsko – Česko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

O udržení
10. 1. Česko – Japonsko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
12. 1. Japonsko – Česko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
13.1. Česko – Japonsko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz