Mlejnek věří, že Baník nezklame. Ve vzduchu visí ještě jedna posila

Foto: facebook.com/hcbaniksokolov

Hokejisté prvoligového nováčka ze Sokolova se od pondělí společně připravují na novou sezonu. Na led vyjedou až na začátku srpna, a tak nyní hráči Baníku makají na suchu.

Nový fanshop

„Chtěli jsme se takhle ještě sejít, i v závislosti na tom, že bude sezona dlouhá, bude čítat 58 zápasů v základní části. Po třech týdnech individuální přípravy jsme chtěli hráče první den jen dobře zapracovat do tréninku. Udělali jsme kruhový trénink, zahráli si nějaké hry. Od úterý se věnujeme kondiční složce přípravy, rychlosti, dynamice a síle,“ říká sokolovský kouč Karel Mlejnek pro web Baníku.

V hornickém klubu se do přípravy zapojilo zatím 27 hokejistů. „Že tady z tohoto počtu ještě někdo nebude, je možné, máme tady i tři hráče z naší prvoligové juniorky, ale to by bylo pouze v řádu jednotlivců. Na 58 kol soutěže musíme být připraveni i šířkou kádru,“ vysvětluje Mlejnek. A co možné posílení? „Visí nám ve vzduchu už pouze jeden hráč. Jeho jméno bych ale teď nechtěl prozrazovat, ještě nejsme domluveni,“ dodává.

Baník v Chance lize? Jsme nesmírně hrdí

Sokolov se probil do Chance ligy přes náročné boje v play off a tuhou kvalifikaci. „Jsme na to nesmírně hrdí. Věřím, že na Chance ligu budeme dobře připraveni a v soutěži nezklameme. Víme, že nás čeká velmi náročná cesta celou sezonou. Nesmírně důležitá bude adaptace na Chance ligu, na nároky vyšší soutěže. Věřím, že se s tím popasujeme v co nejkratší době,“ věří zkušený trenér.

„Chceme se zlepšovat každým dnem, což je ten nejkrátkodobější cíl. Chceme vyhrát každé další utkání. Jsem přesvědčen, že naše mužstvo bude týmem vítězných charakterů a zvládne překážky, které sezona přinese. Konkrétní cíle ve smyslu umístění nemám rád, ale věřím, že jako nováček a tým, který bude dennodenně kvalitně pracovat, můžeme být konkurenceschopní každému soupeři,“ věří Mlejnek.

Diktát Energie prý nehrozí

Baník bude kromě jiného spoléhat i na podporu svých fanoušků. „Myslím, že nejen hokejoví příznivci, ale všichni v Sokolově cítí, že nás po 22 letech čeká něco výjimečného, a že se všichni již nemohou dočkat, až Chance liga vypukne. Při setkání s našimi fanoušky v červnu jsem se v tom utvrdil. Věřím, že i v horších časech budou stát za námi. V loňské sezoně byli bez nadsázky naším šestým hráčem a jsem si jist, že tomu tak bude i nadále,“ hlásí kouč Sokolova.

A co řekl na četné spekulace o tom, že sokolovskou sestavu bude určovat hlavně karlovarská Energie, s níž Baník spolupracuje? „Každého můžu ubezpečit a hráči má slova slyšeli na prvním mítinku týmu, že to, kdo bude hrát a na jakém místě v sestavě, rozhodnou oni sami svou výkonností. Jsme klub, který řídí vedení HC Baník Sokolov. Partnersky nespolupracujeme pouze s Energií. K tomu, aby byl klub konkurenceschopný, je nutno spolupracovat i s dalšími kluby extraligy. V našem případě to aktuálně znamená spolupráci také s Litvínovem, Plzní či Zlínem, i proto tady působí Stříbrný, Bečvář, Vracovský nebo Kovařík,“ uzavírá Mlejnek.

Kádr HC Baník Sokolov na pondělním tréninku

Brankáři: David Fečo, Jakub Kašpar, Ondřej Kuchař.

Obránci: Filip Bernáth, Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Patrik Michálek, Tomáš Přibyl, Petr Přindiš, Petr Vodička, Jan Tomeček, Daniel Zavřel.

Útočníci: Jan Bečvář, Michael Čejka, Martin Čurda, Michal Fečo, Lubomír Kovařík, Pavel Kuběna, Jaromír Kverka, Martin Osmík, Jan Petrov, Tomáš Rohan, Josef Stříbrný, Marek Švec, Tomáš Vracovský, Jakub Vrána, Matěj Zadražil.

Změny v HC Baník Sokolov

Příchody
Ondřej Kuchař (G, Karlovy Vary)
Filip Bernáth (O, jun. Karlovy Vary)
Daniel Zavřel (O, jun. Karlovy Vary)
Jaromír Kverka (Ú, Slavia)
Martin Osmík (Ú, Jihlava)

Odchody
Tomáš Závorka (G, konec kariéry)
Petr Hruška (G, ?)
Vojtěch Šik (O, konec kariéry)
David Hruška (Ú, konec kariéry)
Martin Trapl (Ú, Schönheider, NĚM4)
Ondřej Pajk (O, ?)
Adam Rulík (O, Karlovy Vary)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz