Mlčák, Svozil a další hrají na World Roller Games. Junioři ovládli skupinu

Foto: Lukáš Kratochvíl

2. července 2019, 11:10

Lukáš Kratochvíl

(BARCELONA, od našeho zpravodaje) Řada hokejistů v letním období mění nože za kolečka, to se týká i juniorů, kteří zahájili vystoupení českých reprezentací na World Roller Games ve španělské Barceloně. Mladí inline hokejisté prošli základní skupinou bez zaváhání a v úterním čtvrtfinále je čeká Francie. Turnaj mužů a žen startuje o víkendu.

partneři českého hokeje

S juniorským výběrem zamířili do Španělska i hráči dobře známí z hokejových soutěží. A to včetně pravidelných mládežnických reprezentantů, jako jsou Jan Mlčák, Jiří Suhrada, Stanislav Svozil, Martin Ryšavý nebo Jakub Altrichter.

Do šampionátu vstoupili čeští junioři naprosto suverénním způsobem, Německo rozdrtili 13:0 a Austrálii 11:1. V rozhodujícím zápase skupiny je pak čekala Kanada. Češi věděli, že k jistotě prvního místa ve skupině, a tedy i postupu do čtvrtfinále, by jim stačila i remíza, na to se ale neohlíželi. „Postavení v tabulce jsme neřešili, prostě jsme chtěli vyhrát všechny tři zápasy. Před utkáním jsme si řekli, jak to chceme hrát, a vyšlo to,“ pochvaloval si trenér Pavel Würtherle.

Češi nad Kanadou vedli 1:0, 2:1 i 3:2, ani jednou ale vedení neudrželi. Rozhodl až gól Daniela Indráka ze 31. minuty, který rozhodl o výhře českého výběru.

„Celý zápas jsme vedli a věděli jsme, že bude klíčové, aby do vedení nešli oni. Měli jsme tam asi dvě nebo tři tyčky, několik dalších šancí, ale když se to zahustí před brankou, tak se to blbě prostřeluje,“ hledal Würtherle příčiny toho, proč se jeho svěřencům nepovedlo odskočit. „Kanaďani to hráli zkušeně, pro naše kluky to je taky škola, u nás se to hraje trošku jinak,“ dodával.

Po dvou lehčích soupeřích ve skupině byli Kanaďané první opravdu ostrou prověrkou na turnaji. Utkání tak pomohlo odhalit i některá slabší místa, na kterých český výběr ještě bude muset zapracovat, aby byl úspěšný. „Přesilovky a oslabení můžou udělat velký rozdíl. Kluci teď aspoň viděli, že každý zbytečný faul může být potrestaný gólem, a že může to být zlomový moment,“ připomíná Würtherle četná vyloučení ze zápasu s Kanadou.

Zlepšit se Češi ale musí i v případě, že sami dostanu výhodu. „Na druhou stranu u přesilovek jsme viděli, že musíme víc střílet, určitě si k tomu ještě něco řekneme. Každopádně to na tom malém hřišti může být jeden z rozhodujících faktorů.“

Českou reprezentaci teď čeká další klíčový duel, čtvrtfinále proti silným Francouzům. A hrát se v Barceloně bude v hodně netradičním čase – v půl desáté večer! „Jestli hrajeme v osm, nebo v půl desáté, na tom podle mě až tak nezáleží. Na druhou stranu by mohlo být už v hale chladněji,“ doufá český trenér.

A jaký program nachystal svému týmu? „Uděláme to jako před zápasem s Kanadou, dopoledne lehká rozcvička, pak si kluci lehnou a jen se to trochu posune.“

Foto: Lukáš Kratochvíl

Výsledky juniorů v základní skupině

Česko – Německo 13:0 (2:0, 11:0)
Branky a nahrávky: 2. Indrák (Svozil), 15. Hašek (Suhrada), 21. Hašek (Suhrada), 24. Štíbr (Čech), 24. Hašek (Turek), 26. Indrák (Svozil), 28. Čech (Jindra), 28. Suhrada (Altrichter), 29. Suhrada (Turek), 29. Svozil (Indrák), 29. Ryšavý (Svozil), 31. Adamec (Jindra), 38. Mlčák (Indrák).

Česko – Austrálie 11:1 (6:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 7. Hašek (Suhrada), 10. Turek (Altrichter), 12. Svozil (Mlčák), 13. Indrák (Ryšavý), 14. Jindra (Turek), 18. Suhrada, 24. Mlčák (Štíbr), 26. Hrazdira (Suhrada), 29. Ryšavý (Mlčák), 33. Luža (Hašek), 38. Suhrada (Hrazdira) – 16. Clifford (Clifford).

Česko – Kanada 4:3 (3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Ryšavý (Luža), 8. Adamec (Jindra), 18. Luža (Hašek), 31. Indrák (Ryšavý) – 7. Abbamont, 13. Mason (Castagna), 21. Piercey (Abbamont).

Česká soupiska

Brankáři:
Dominik Šarman (Zlín), Michal Postava (Přerov).

Obránci:
Štěpán Turek, Petr Hašek, Jakub Altrichter (všichni Kladno), Andrej Adamec, David Jindra (oba Hořovice), Stanislav Svozil, Daniel Indrák (oba Přerov).

Útočníci:
Daniel Čech, Dominik Štíbr (oba Hořovice), Jiří Suhrada, Dominik Luža, Richard Hrazdira (všichni Zlín), Jan Mlčák, Martin Ryšavý (oba Přerov).

Realizační tým:

Manažer: Tomáš Kazlepka
Hlavní trenér: Pavel Würtherle
Asistent trenéra: Petr Polívka
Fyzioterapeutka: Jana Anděrová

Foto: Lukáš Kratochvíl

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz