Mladý Rus zaujal. Ve Znojmě dostal smlouvu zatím do konce října

Foto: hcorli.cz

Znojmo buduje nadupaný kádr a bude nejspíš hlavní favorit na postup do první ligy. Útočné řady tentokrát doplnil mladý ruský útočník Kirill Nižnikov.

„Na Kirilla jsme dostali tip a pozvali jej na zkoušku. Nyní jsme jej viděli v pár trénincích na ledě a líbí se nám. Sice nějakou dobu nehrál, ale myslíme, že to v sobě má, a své kvality v soutěži prokáže," uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

„Smlouvu jsme podepsali zatím do konce října s možností opce do konce sezony,“ dodal pro klubový web.

„Sice nějakou dobu nehrál, ale myslíme, že to v sobě má. Smlouvu jsme podepsali zatím do konce října s možností opce do konce sezony."

22letý útočník je sice rodákem z Moskvy, ale v Rusku moc nehrál. V dospělém hokeji se tam objevil jen v sezoně 2018/2019, jeden zápas dokonce odehrál v KHL za Čerepovec.

Má i kanadský pas, v této zámořské zemi byl od svých 14 let. Zasáhl do čtyř sezon v juniorské Ontario Hockey League.

Sezonu 2020/2021 vynechal, tehdy hokej výrazně omezil covid-19. Minulý ročník pomohl v baráži finskému juniorskému týmu TUTO Hockey.

Za ženu má Češku, navíc bývalou hokejistku. Mona Meshkati má i kanadské občanství a v české reprezentaci má tři starty. 

Dostane Nižnikov kontrakt až do konce sezony?

Orli vzali na zkoušku do přípravy také obránce Jakuba Jenáčka, o něm zatím neinformovali, zda i on uspěl.

Aktuální kádr Orlů Znojmo

Brankáři: Dominik Groh, Matěj Žajdlík.

Obránci: Vojtěch Kloz, Erik Mareš, David Stránský, Dominik Tejnor, Lukáš Zukal, Jakub Jenáček (zkouška).

Útočníci: Robert Havlát, Jan Hruška, Jakub Köver, Tomáš Pigl, Dominik Sklenář, Tomáš Svoboda, Ondřej Svoboda, Marek Špaček, Martin Šťovíček, Kirill Nižnikov.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz