Mladíci i bývalý útočník Dukly. Slavia testuje osm hráčů

Foto: hc-slavia.cz

Už i hokejisté prvoligové Slavie vyrazili na led. V Edenu nebyli jen hráči, kteří už mají platné kontrakty. Šanci dostane v přípravě hned osm mladých tváří.

A to obránci Zoran Fiala a Dominik Němeček.

Z útočníků se jedná o Maxima Havrdu, Vladislava Houšku, Tomáše Labuzíka, Daniila Petrova, Petra Šímu a Štěpána Turka.

Bek Fiala působil loni v Letňanech, dříve okusil dospělý hokej v Příbrami. Druhé jméno v obraně je mateřský hráč Slavie, který má v první lize za Pražany jeden start.

Poslední zápas ale odehrál 15. února za Žďár nad Sázavou, poté se neobjevil ani v dresu Dukly.

Forvard Havrda naskočil do první ligy v šesti případech, jinak sbíral zkušenosti v Kobře.

Známějším jménem je Houška. Ten získal minulou sezonu 14 bodů ve 24 zápasech v dresu Jihlavy. Dříve byl v Kadani, Ústí nad Labem nebo Sokolově. Jednou nastoupil za Mladou Boleslav v extralize.

Foto: bkboleslav.cz

Labuzík je juniorem Slavie, za kterou hrál loni i Šíma. 21letý Turek byl minulý ročník v Letňanech, dříve hrál v mládeži sešívaných.

A Daniil Petrov?

Tento 22letý rodák z ruské Samary působí v Česku už několik let: prošel mládeží Karlových Varů, za poslední dva roky má celkem 21 startů za Slavii v první lize. Byl také v Kobře, kde měl loni dobrou bilanci 7+12 ve 22 utkáních.

Kdo z výše zmíněných získá smlouvu s pražským celkem? Někteří mohou dostat šanci už 9. srpna na ledě pražského rivala Sparty.

Aktuální složení kádru HC Slavia Praha

Brankáři:
Roman Málek, Michal Pittr, Tomáš Volevecký

Obránci:
Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Karel Klikorka, Jakub Matyáš, Šimon Szathmáry, Dušan Žovinec (na zkoušce jsou Zoran Fiala, Dominik Němeček).

Útočníci:
Jaroslav Brož, Jan Kern, Tomáš Knotek, Pavel Mrňa, Michal Poletín, Tomáš Pšenička, Vladimír Růžička, Lukáš Strnad, David Šteiner, Robin Všetečka, Lukáš Žejdl (na zkoušce jsou Maxim Havrda, Vladislav Houška, Tomáš Labuzík, Daniil Petrov, Petr Šíma, Štěpán Turek).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz