Mladí Rusové na ledě létali. Koukal jsem jako blázen, přiznává Vitásek

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

12. února 2017, 16:54

Jan Šimek

(GÖTEBORG, od našeho zpravodaje) Závěrečné utkání na Švédských hokejových hráč česká reprezentace nezvládla. Mladému ruskému výběru podlehla v poměru 2:4 a zavařila si hlavně hrou v oslabení, která nebyla ideální po celou dobu turnaje. Na druhou stranu někteří defenzivní hráči zaujali. Jako Ondřej Vitásek, který odvedl solidní práci a po posledním utkání byl vyhlášen nejlepším hráčem českého celku. „Chtěl jsem dělat, co umím. Doufám, že se to aspoň trochu podařilo,“ říká bek národního týmu.

Nový fanshop

Češi sice v duelu se sbornou prohrávali, pak ale dvěma góly ve druhé třetině otočili skóre a dál se tlačili do šancí. Ve vlastní přesilovce si však český tým několikrát koledoval o vyrovnání. „Byly tam tři nájezdy, které Francík krásně vychytal. Měli jsme si to ale víc pohlídat, připravit se na třetí třetinu a v přesilovkách udeřit,“ má jasno Ondřej Vitásek.

Další kanonáda nepřišla, Češi se loučí prohrou s Rusy. Ti ovládli EHT »

Rusové pak zápas definitivně překlopili na svou stranu ve třetím dějství, kdy dvěma zásahy zlomili český odpor a zvítězili 4:2. Sborná zaujala skvělým pohybem, i když po sobotní výhře nad Švédy, nastoupila k dalšímu utkání už po zhruba 18 hodinách.

„Nebrali jsme, že měli málo času na regeneraci. Chtěli jsme prostě vyhrát, což se prostě nepodařilo. Chyběly nám góly, trocha štěstí a mohli jsme slavit my,“ myslí si obránce Bílých Tygrů.

Skvělé bruslení, to byla hlavní přednost ruského celku nejen v bitvě s Čechy, ale po celý turnaj. Navzdory náročnému programu přeletu z Petrohradu do Göteborgu po prvním duelu. „Koukal jsem jako blázen, že tak lítali. My jsme měli to samé v Rusku, když jsme tam přiletěli. Je to těžké, ale člověk se s tím prostě musí nějak popasovat,“ pokračuje Vitásek.

Nehráli jsme špatně, hlásí Lenc po premiérové trefě v nároďáku »

Při návratu do národního týmu absolvoval druhou mezinárodní akci. Jak vypadá jeho současná pozice v reprezentaci? „Chtěl jsem odehrát celý turnaj. Dohrávat hráče, a když to šlo, podporovat útok. Odrážet se od malých věcí. Nyní jsem to v oslabení nevyhodil a byl z toho první gól, což mě hodně mrzelo. Chtěl jsem dělat na sto procent, co umím a doufám, že se to aspoň nějak podařilo,“ věří urostlý bek.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz