Mládežníci ledna: Brněnský Novák, Čížek z Motoru a Drak Mácha

Foto: Instagram Draci Šumperk

Bodový přísun, ale i osobnostní charakter, přístup k tréninkům či školní prospěch. To všechno zohledňuje sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje při pravidelné volbě nejlepších mládežníků měsíce. Za leden vybralo trojici útočníků, tady jsou!

HokejkaTV

Junioři: MATĚJ NOVÁK (HC Kometa Brno)

Nejen po stránce produktivity je osobností juniorky brněnské Komety. Dobře přistupuje i ke svým mladším spoluhráčům, jimž je dle slov trenéra oporou, a to nejen na ledě. Poctivý v tréninku, jeho předností jsou kvalitní útočné herní činnosti jednotlivce. Rád pracuje i na zdokonalení detailů v obranné práci útočníka.

Také jeho zásluhou Kometa vyhrála základní část DHL Extraligy juniorů a bez zaváhání vstoupila i do nadstavby. Matěj Novák letos pětkrát nakoukl do WSM Ligy za Třebíč, kde už vstřelil svůj premiérový gól. S reprezentací do 19 let navíc slavil v prosinci bronz na kanadském turnaji World Junior A Challenge.

Foto: Karel Švec, ČSLH

Starší dorost: JAKUB ČÍŽEK (HC Motor České Budějovice)

Produktivní útočník, který je velkou oporou staršího dorostu Českých Budějovic. Písecký rodák zaujme svým chytrým pojetím hry. Je velmi dobře technicky vybavený, a tím pádem je trenéry nasazován v přesilových hrách. Nerozlučnou dvojici tvoří s mladším parťákem Pavlem Novákem, hráčem měsíce října v kategorii mladšího dorostu.

Jakub Čížek se drží u špice kanadského bodování celé Extraligy staršího dorostu, za 31 gólů a 27 asistencí ve 34 zápasech mu patří druhé místo. Čtyři zápasy odehrál rovněž za budějovickou juniorku a tři v reprezentaci do 17 let.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladší dorost: JOSHUA JAMES MÁCHA (HK Mladí Draci Šumperk)

Hráč, který zatím zůstal v jednom z těch menších klubů na republikové mapě. V týmu mladšího dorostu Šumperku hraje klíčovou roli, i díky němu a jeho útočnému parťákovi Robinu Kaplanovi můžou být Mladí Draci konkurenceschopní v ELIOD Extralize mladšího dorostu. A nejen to, dokonce mají velmi blízko k postupu do play off.

Joshua James Mácha patří mezi charakterově velmi dobře vybavené hokejisty a má předpoklady pro zařazení do národního týmu do 16 let. V českém dresu odehrál už dvě modelová utkání na přípravných kempech, v obou přitom skóroval. Nyní ho čeká první mezinárodní turnaj v Přerově.

Foto: Petr Coufal, ČSLH

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz