Výstroj pro nejmenší

V roce 2010 zahájil Český hokej distribuci výstroje do klubů provozujících mládežnická mužstva. Hlavním cílem je nejen přivést na zimní stadiony nové talenty, ale v první řadě zpřístupnit lední hokej všem dětem, včetně těch ze sociálně slabších rodin.

 

Bezplatnou výstroj kluby krátkodobě či dlouhodobě zapůjčují začínajícím dětem, rodiče tak nemusejí vkládat žádnou vysokou prvotní investici do vybavení. Díky tomu v úvodních letech znatelně klesají jejich náklady na provozování sportu.

 

Za devět let fungování projektu rozeslal ČH výstroj za téměř 88 milionů korun. Největší objem podpory získaly kluby v roce 2015, a to v návaznosti na finanční zisk z mistrovství světa v Praze a Ostravě. Tehdy obdržel každý ze 146 klubů provozujících mládežnický hokej sadu v hodnotě přibližně 130 tisíc Kč.

V letech 2016 a 2017 navíc měly kluby novou možnost vybírat z pěti možností hráčské a brankářské výstroje nebo tréninkových pomůcek. Ty tvoří pomocné hrazdičky pro výuku bruslení, dovednostní balónky a žebříky, treninkové puky, nahrávače puků, střelecké desky, desky pro stickhandling, plachty do branek a radary se stojanem.

 

Například v roce 2016 bylo za částku 8,4 milionu korun nakoupeno 5888 kusů výstroje ve formě 592 kompletních hráčských a 144 kompletních brankářských výstrojí.

 

V roce 2018 si mohly kluby vůbec poprvé volně vybrat z doporučené škály výstroje i vybavení pro trénink nejmenších. Největší objem financí – 72 procent – putoval na hráčskou výstroj, 21 procent na brankářskou a sedm procent na tréninkové pomůcky.

 

Poslední dodávka výstroje putovala do všech oblastí České republiky v září 2019. Rekordní počet 155 klubů, z nichž 150 je zapojeno v projektu Pojď hrát hokej, obdržel materiální výpomoc v celkové hodnotě 9 milionů korun.

 

Články:

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz