Mládež jako áčko. Liberec bude mít farmu v Lomnici nad Popelkou

Foto: Karel Švec, Český hokej

28. května 2019, 13:52

Martin Voltr

Jednu farmu už má Liberec v Benátkách nad Jizerou, teď mu přibyde další. Ovšem čistě mládežnická. Bílí Tygři půjdou do nové sezony v úzké spolupráci s Lomnicí nad Popelkou.

Fanshop národního týmu

Z Liberce do Lomnice nad Popelkou je to zhruba 45 kilometrů, na téhle trase teď bude provoz o něco častější. Jedné z elitních mládežnických organizací v republice nové propojení pomůže, aby zase vylepšila celkový proces výchovy mladých hokejistů v kraji.

„V návaznosti na reorganizaci soutěží a hokejový vývoj Libereckého kraje jsme se rozhodli nastavit intenzivnější spolupráci mezi naší akademií a klubem HC Lomnice nad Popelkou. Tato spolupráce nám v kategoriích U17 a U20 umožňuje volný pohyb hráčů mezi oběma kluby,“ uvedl manažer liberecké mládeže Jiří Bermann na klubových stránkách.

Mládežnické výběry juniorů a dorostu budou v Lomnici nastupovat pod názvem Bílí Tygři Liberec "B".

Všichni hráči by díky tomu měli dostat prostor na ledě v soutěžích, které budou odpovídat jejich výkonnosti. „Naši méně vytížení hráči budou moci nastupovat do dalších utkání, hráči U15 budou mít šanci sbírat zkušenosti v lize dorostu a současně dorostenci, kteří nebudou nastupovat v lize akademií, se budou moci konfrontovat s juniory v lize juniorů,“ řekl Bermann.

Samozřejmě to platí i naopak – kdo z místních „vyletí“ v Lomnici, bude mít usnadněnou cestu k zápasům v elitních mládežnických soutěžích i ke špičkovému tréninku v liberecké akademii.

Foto: Facebook HokejovýKlub Lomnice

„Bílí Tygři Liberec jsou v našem kraji silným partnerem a pro nás to znamená veliký posun na sportovním úseku. Pro hráče našeho klubu se otevírá možnost klást si ty nejvyšší sportovní cíle. Jsme přesvědčeni, že spojení přinese oběma klubům především výhody,“ reagoval Přemysl Šulc, předseda lomnického klubu.

„Částečně nám to pomáhá řešit i otázku plánované rekonstrukce zimního stadionu v Lomnici nad Popelkou. Čeká nás však ještě spousta práce, abychom využili maximálně všech výhod, které tato spolupráce nabízí,“ dodal Šulc.

Zajímavostí je, že v Libereckém kraji se nachází krytý zimní stadion už jen ve čtyřech dalších městech – Jablonci nad Nisou, Turnově, České Lípě a Frýdlantu. Lomnice má umělou ledovou plochu od roku 1980, v roce 2000 byl stadion zastřešen.

Nejslavnějším odchovancem lomnického hokeje, který ve městě platí za sport číslo jedna, je legendární český útočník Vladimír Martinec. Od sezony 2017/18 klub obsazuje všechny mládežnické kategorie a pravidelně se zapojuje i do Týdnů hokeje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz