Změna kouče u slovenské dvacítky: Bokroše střídá Róbert Petrovický

Foto: hockeyslovakia.sk

Slovenská dvacítka má nového hlavního trenéra. U kormidla skončil Ernest Bokroš, jeho nástupcem bude Róbert Petrovický. Bývalý zkušený útočník mj. Vítkovic či Komety Brno poslední dobou působil jako asistent ve Slovanu Bratislava a u slovenské reprezentace dospělých. Jmenování Petrovického dnes potvrdil generální manažer slovenských výběrů Miroslav Šatan.

Nový fanshop

Slovenské národní mužstvo dvacetiletých měl dosud na povel Ernest Bokroš a zaznamenal s ním kvalitní výsledky. V roce 2015 dokonce Slováci vybojovali senzační bronzové medaile, což byl s ohledem na aktuální stav tamního mládežnického hokeje malý zázrak.

Bokroš dvacítku vedl od sezony 2011-12, kdy ve funkci střídal Štefana Mikeše, posléze byl také konzultantem u osmnáctky. Uplynulá sezona byla pro bývalého trenéra Zlína, Českých Budějovic či Vítkovic poslední, Bokrošův odchod od dvacítky poznamenal spor s útočníky Martinem Pospíšilem a Milošem Fafrákem, kteří na sociálních sítích kritizovali výběr hráčů i některé trenérské metody rodáka z Karviné.

Slovenská dvacítka nyní zahajuje novou etapu, jejím novým šéfem je Róbert Petrovický. „Je to pro mě velká pocta a odpovědnost. Dosud jsem sice působil jako asistent, ale pro každého trenéra přijde zlom,.kdy se musí posunout dál,"  řekl Petrovický. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Martin Štrbák s Viliamem Čachem, pod jehož vedením na jaře slovenská osmnáctka sestoupila z elitní skupiny MS.

Představitelé slovenského hokeje věří, že po lednové přestřelce mezi některými hráči a koučem Bokrošem zavládne u dvacítky kvalitní pracovní prostředí. „S panem Bokrošem jsem ještě neměl čas komunikovat. Musíme se o hráčích co nejvíc informovat. Můj asistent Viliam Čacho má zkušenosti, hodně jich zná. Mojí snahou je, abych je poznal co nejdřív také," zmínil Petrovický.

Foto: Lukáš Caha

Na Slovensku skončil projekt dvacítky, která byla před mistrovstvím světa pohromadě a hrála zápasy v domácí soutěži. „Vyměnili jsme ho za projekt U18. Někteří to vnímají jako risk, ale všichni odborníci věří, že to je správný krok. Chceme, aby kluci, kterým už je 19 let, hráli dospělý hokej. Plán je, aby v příštím roce reprezentovali hráči, kteří hrají s muži a ne s juniory. Věřím, že nám extraligové kluby pomohou a kandidáty pro dvacítku zapojí do týmů," doplnil Miroslav Šatan.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz