Ženská šestnáctka mění plány. Škrtla Němky a pojede do Švýcarska

Foto: Martin Voltr

Netradiční program bude mít v listopadu dívčí reprezentace do šestnácti let. Doma se bohužel nepředstaví, místo toho vyrazí společně s chlapeckými vrstevníky do Švýcarska.

HokejkaTV

V září dvě utkání v Německu, dva měsíce nato domácí odvety. Takhle vypadal pro nejmladší hokejistky start každé sezony, letos ovšem musela změnit plány. Němky totiž původně plánovanou akci v Chebu odřekly kvůli problémům s uvolněním hráček z jejich škol.

Už dříve řešil realizační tým novinku v kalendáři, tedy trojutkání ve Švýcarsku. Chvíli to vypadalo, že by tedy měl v listopadu postavit dva výběry, ale nakonec dojde na jedinou akci. Talentované české hokejistky si od pátku 8. do neděle 10. listopadu zahrají tři utkání ve švýcarském Monthey proti domácím vrstevnicím.

Nebudou tam přitom samy: Stejný program absolvuje i česká chlapecká šestnáctka. Ta bude hrát v sobotu a neděli po dívkách, v pátek zase před nimi. Švýcaři pojali akci pojmenovanou International Chablais Hockey Trophy jako propagaci budoucích hokejových hvězd mezi oběma pohlavími.

Foto: Martin Voltr

Češky na úvod olympijského ročníku herně nad Německem jasně dominovaly a vyhrály 2:0 a 4:0. Tentokrát trenéři povolali i několik nových hráček, aby si udělali obrázek o dalších adeptkách. Zápasový debut v národním týmu čeká pět z nich.

Úplně nové je duo brankářek, o souboje se podělí Natálie Prouzová s Barborou Daleckou. První starty zapíšou i Nikola Rožnovjaková, Beáta Narovcová a Zikmunda Mazancová, poslední jmenovaná hraje za německý Kaufbeuren. K nim můžeme připočítat ještě Natálii Brichovou, ta zatím nastoupila jen k jednomu utkání v osmnáctce, ale v šestnáctce ne.

Reprezentantky se sejdou ve středu 6. listopadu dopoledne na zimním stadionu ve Strakonicích, pak je čeká noční přesun do Monthey. Město leží až u hranic s Francií, nedaleko ženevského jezera.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Natálie Prouzová (Nový Bydžov), Barbora Dalecká (Chrudim).

Obránkyně:
Eliška Hotová (Příbram), Anežka Hračová (Uničov), Tereza Mašková (Cheb), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž), Beáta Narovcová (Vimperk), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Adéla Wojnarová (Poruba).

Útočnice:
Adriana Dubová (Chrudim), Barbora Bartáková, Markéta Mazancová (obě Příbram), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Plosová (Liberec), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Andrea Trnková (Choceň), Dominika Malicka (Třinec), Viktorie Jílková (Rokycany), Natálie Brichová (Kutná Hora), Aneta Dýcková (Vlašim).

Náhradnice:

Brankářka: Michaela Hesová (Sparta Praha). Obránkyně: Anna Vaníčková (Žebrák), Veronika Černá (Kutná Hora). Útočnice: Nikol Příhodová (Sparta Praha), Simona Eisenreichová (Kutná Hora), Zuzana Trnková (Třebíč), Adéla Vrhelová (Klášterec nad Ohří).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Martin Všetečka a Martina Pousková
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Kustod: Marcel Krejsa

Program zápasů (Monthey)

Pátek 8. listopadu:
14:15 Švýcarsko – Česko (chlapci)
19:30 Švýcarsko – Česko (dívky)

Sobota 9. listopadu:
14:15 Švýcarsko – Česko (dívky)
19:30 Švýcarsko – Česko (chlapci)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Česko (dívky)
16:30 Švýcarsko – Česko (chlapci)

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz