Z nemocnice pro postupový gól! Hned jsem chtěla za holkama, líčí Mazancová

Foto: Hédi Tumbász / Magyar Jégkorong

Tak to byl příběh! Zápas s Francií opouštěla otřesená Zikmunda Mazancová na nosítkách, několik hodin strávila v nemocnici. Dala se ale bleskově dohromady, českou šestnáctku vedla i do stěžejní bitvy se Švýcarskem a jako správná kapitánka jí vystřelila postup do finále!

Fanshop národního týmu

Ve čtvrtek jste opouštěla led na nosítkách, teď jste zařídila finále. Jaký je to pocit?
Je to super! S holkama se hodně povzbuzujeme, takže mi pořád psaly, jestli je všechno v pohodě. Byly pořád se mnou. A je super, že jsme to dneska nakonec na penalty vyhrály.

Jak jste se cítila? Byla jste stoprocentně fit?
Já jsem včera z té nemocnice hned chtěla za holkama. Nějakou dobu to dneska trvalo, než jsem se do toho zase dostala, ale nebylo to, jako bych se vracela po nějaké dlouhé pauze. Bylo to úplně v pohodě.

Od začátku jste vytvářely na Švýcarky tlak. Chtěly jste na ně vletět?
Ano, snažily jsme se na ně tlačit, protože jsme věděly, že Švýcarky budou hrát hodně u sebe a budou hodně sevřené pod bránou. Snažily jsme se chodit do brány a taky za dorážkami.

Po celý zápas jste neprohrávaly, to bylo asi důležité.
Jasně. Když vedeme, nebo aspoň neprohráváme, tak nejsme pod takovým tlakem. Ale stejně jsme nechtěly polevit. Je to každopádně něco jiného, než kdybychom prohrávaly a musely dotahovat.

Ve třetí třetině jste hru držely daleko od své branky. Dokázaly jste pořád držet tempo?
Bylo to náročnější, pan trenér si pak vzal time out, abychom měly chvilku pauzu. Tlačily jsme se na ně, ale pak nám bohužel odjely a srovnaly.

Ten gól vás hodně mrzel, že?
Byla to fakt škoda. I gólmanky nám bylo líto, Áňu Šenkovou to hodně mrzelo. Já jsem na tom ledě taky byla, měly jsme to prostě té hráčce dřív vypíchnout.

Na nájezdy šla do branky Daniela Nováková. Byl to pro vás určitý impuls?
O tom rozhodoval trenér gólmanů podle svého pocitu. Určitě to nebylo tak, že by Áňa chytala špatně, ale zkrátka asi věřili, že to na penalty bude lepší takhle. A vyšlo to. Věřily jsme jí a vychytala to výborně.

Koho byste si přála do finále?
Ze začátku turnaje jsme čekaly ve finále Finky, ale teď to vypadá, že nejspíš budeme mít Maďarky.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz