Z 1:3 na 6:3, vítězná premiéra dvacítky. Zápas se musel líbit, říká Varaďa

Foto: FOTOCOUFAL.cz

16. července 20:51

Martin Voltr

Česká reprezentace do 20 let má za sebou úspěšný vstup do nové sezony. V úvodním přípravném zápase se Švýcarskem prožila špatnou první třetinu, ale skóre pak po zásluze otočila a vyhrála 6:3. O české branky se v brněnských Lužánkách postaralo šest různých střelců.

Plekanec Chance liga

Švýcaři byli v úvodu odvážnější, zatímco Češi se rozjížděli pomalu, a to se odrazilo i na průběžném výsledku. Brankář Jiří Patera, jeden z debutantů ve dvacítce, inkasoval v první třetině hned třikrát – od Müllera, Tannera a Berniho. Jeho spoluhráči naštěstí reagovali, za stavu 0:2 a 1:3 vždy přispěchali s kontaktní trefou Jaroslav Dvořák a Marek Škvrně.

„Začátek nebyl z naší strany ideální, dostali jsme laciné branky, které tým malinko srazily. Nebyli jsme schopni se udržet na kotouči a v útočném pásmu, byli jsme hodně daleko od sebe a nepomohli si. Švýcaři hráli v obranném pásmu důrazně,“ říká trenér Václav Varaďa, jenž o přestávce musel k týmu promluvit.

Od té doby už byli domácí hráči lepší, hlavně ve druhé třetině Švýcary jasně přehráli a přestříleli 21:8. „Začali jsme dobře bruslit, napadat, přiměli jsme je ztrácet kotouče. Následně jsme si vytvořili spoustu příležitostí,“ kvituje Varaďa.

Sestřih zápasu: ČR "20" - Švýcarsko "20" 6:3

Vyrovnání obstaral Jakub Navrátil, rozdílový gól pak dal chvíli před druhou přestávkou Matyáš Zelingr. České mladíky pak hodně uklidnila branka Kryštofa Hrabíka na 5:3 a na konci završil povedený obrat z přesilovky Ostap Safin.

„Ve třetí třetině jsme si to zkušeně pohlídali. Švýcarský tým zabral, snažil se naše hráče provokovat a dostávat nás pod tlak,“ hlásí kouč, jehož svěřenci se nenechali. A tak hru rozkouskovalo několik potyček. „Kluci jsou nažhavení. Jsem rád, že si to nejdou jenom odfajfkovat a přistoupí k tomu takhle. Zítřejší zápas bude v podobném duchu,“ tuší Varaďa.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Zápas, jenž probíhal pod drobnohledem trenéra seniorské reprezentace Miloše Říhy, nesl tradiční parametry úvodní bitvy celé sezony. V polovině července si národní tým musel všechno nejdřív osahat, pak už naštěstí pochybnosti rozptýlil. „Někteří se minulý týden vraceli z dovolené a dneska byli počtvrté na ledě. O to víc si cením, že to kluci v sobě našli. Zápas se musel líbit, hodnotím ho velmi pozitivně, bylo tam spousta dobrých výkonů,“ chválí nový lodivod dvacítky.

Nikdo ale nevyčníval – šest branek obstaralo šest různých střelců. „Kéž by to tak trvalo stále. Je to teď v letní přípravě hodně vyrovnané. Jsme rádi, že nám to tam napadalo,“ pokyvuje Varaďa. Mrzí ho snad jedině zranění Matyáše Svobody, který ze zápasu vypadl už v první třetině. „Blokoval střelu a má zlomený prst. Pár dalších kluků má drobnější šrámy, tak uvidíme, jak to bude se zítřejší sestavou,“ dodává s tím, že tým ale nebude potřeba doplnit.

Jisté je, že do odvety nasadí Češi „domácího“ brankáře Komety Lukáše Dostála. Druhý zápas se hraje v Lužánkách v úterý znovu od 17 hodin, vstup je zdarma.

Nejlepší hráči zápasu – Gianluca Zaetta a Karel Plášek

Nejlepší hráči zápasu – Gianluca Zaetta a Karel Plášek | Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

ČESKO – ŠVÝCARSKO 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Dvořák (Škvrně), 19. Škvrně (Dvořák), 26. Navrátil (Hladonik), 40. Zelingr (Machala), 42. Hrabík (Safin), 58. Safin (Machala) – 7. Müller (Gross, Sigrist), 12. Tanner (Cavalleri), 16. Berni (Müller).
Rozhodčí: Kika, Obadal – Hanzlík, Otáhal.
Vyloučení: 9:9.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 48:25 (15:8, 21:8, 12:9).
Diváci: 328.
Nejlepší hráči: Karel Plášek – Gianluca Zaetta.
Česko: Patera – Mikyska, Zelingr, Zábranský, Šalda, Buchtela, Dajčar, Bednář – Jeník, Hladonik, M. Svoboda – Safin, Hrabík, Machala – Kern, Čajka, Plášek – Dvořák, Škvrně, Blümel – Navrátil. Trenéři: Varaďa a Krátoška.
Švýcarsko: Zaetta – Berni, Geisser, Barandun, Gross, Matewa, Le Coultre, Burger, Guillaume – Simic, Nussbaumer, Cavalleri – Müller, Sigrist, Brüschweiler – Kohler, Leuenberger, Patry – Derungs, Tanner, Wyss. Trenér: Wohlwend.

Druhý zápas (Sportcentrum Lužánky, Brno)

Úterý 17. července:
17:00 Česko – Švýcarsko

Foto: FOTOCOUFAL.cz

Foto: FOTOCOUFAL.cz

Foto: FOTOCOUFAL.cz

Foto: FOTOCOUFAL.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz