Winter Hockey Games potrvají týden! Vrcholem budou dva extraligové zápasy

Foto: winterhockeygames.com

D+D Real Winter Hockey Games, které se loni vinou protiepidemických opatření musely odložit, se ve Špindlerově Mlýně uskuteční 7. až 11. prosince.

Fanshop národního týmu

„Chtěli jsme nejlepší akci, která tady kdy na ledě byla. Přemýšleli jsme, jak to udělat. A mimo jiné jsme se rozhodli místo tří dnů akci natáhnout na pět dnů," vysvětlil Jaromír Jágr, hlavní tvář D+D Real Winter Hockey Games, na středeční tiskové konferenci.

Vrcholem bohatého programu budou dva extraligové zápasy. Ve čtvrtek 9. prosince vyzve pořadatelské Kladno posilami vyzbrojené Pardubice. Hry ve Špindlerově Mlýně potom vyvrcholí sobotním soubojem nedalekého Hradce Králové se Spartou.

Zdaleka to ale nebude pouze o nejvyšší soutěži.

Historický moment čeká Chance ligu, jež se vůbec poprvé bude hrát pod otevřeným nebem. Do Krkonoš dorazí Vsetín, který vyzve v podstatě domácí Vrchlabí. Jejich páteční souboj začne netradičně ve 12:00. „Vsetín má obrovskou fanouškovskou základnu. Byl to nejlepší tým v republice a je to tradiční hokejové město. Byla obrovská škoda, když se tam dlouho nehrál profesionální hokej," říká Jágr.

O pár hodin později odstartuje exhibiční utkání legend českého a slovenského hokeje.

Zahajovací den pro sebe budou mít vyhrazený junioři (na zážitek se můžou těšit juniorské týmy Pardubic, Hradce Králové, Kladna a Sparty). Stejně tomu bude o den později, tentokrát ale v režii partnerů: odehraje se dobročinný turnaj, mimo jiné za účasti Karla Poborského, Milana Baroše a dalších fotbalových internacionálů. „Zkusím ještě oslovit Petra Čecha," avizuje Vladimír Šmicer, který tvoří nominaci. Výtěžek půjde na konto Nadačního fondu Knights Foundation.

Dalším zpestřením D+D Real Winter Hockey Games bude přípravné utkání v para hokeji: Češi ve Špindlerově Mlýně přivítají Slováky. Perličkou je utkání ženské hokejové reprezentace s týmem z univerzitní ligy.

A vstupenky? Prodávají se na webu winterhockeygames.cz. U extraligových zápasů začínají nejlevnější lístky na 990 Kč. Například utkání juniorů ale bude zdarma (jen je nutné se zaregistrovat na výše zmíněném webu). Do hlediště se vejde 7 500 diváků, utkání bude vysílat O2 TV Sport.

A ještě jedna podstatná informace. „Rádi bychom požádali všechny fanoušky, kteří si zakoupili vstupenky na původně páteční zápas, aby z důvodu přesunu hracího dne zažádali na webu winterhockeygames.cz o vrácení vstupného na tento duel a vzápětí si zakoupili lístek na správný den, tedy na čtvrtek. Peníze jim samozřejmě budou okamžitě vráceny na účet v plné výši. Možnost této výměny platí do 4. srpna," uvedla Andrea Bársony z pořadatelské agentury Eniva.

Zároveň došlo ke změně názvu akce – z Winter Classic na Winter Hockey Games. Ruku v ruce s tím se obměnilo i logo. Díky spolupráci organizátorů s hokejovým svazem se navíc prohloubila podpora přímo od NHL, která má pomoct s propagací události v zahraničí.

Program D+D Real Winter Hockey Games 

Úterý 7. prosince:
Den vyhrazený pro mládežnický hokej (juniorské týmy Pardubic, Hradce Králové, Kladna a Sparty).

Středa 8. prosince:
Nadační den, turnaj partnerů a zápas fotbalových legend.

Čtvrtek 9. prosince:
Univerzitní vs. ženský hokej
18:00 Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice

Pátek 10. prosince:
12:00 HC Stadion Vrchlabí – VHK ROBE Vsetín
16:00 Legendy Česko – Legendy Slovensko

Sobota 11. prosince:
12:00 Česká para hokejová reprezentace – Slovenská para hokejová reprezentace
16:00 Mountfield HK – HC Sparta Praha

?️ „Chci udělat vše pro to, abych, když už ty zápasy budu hrát, abych je odehrál v co nejlepší formě budu moct," povídá v obsáhlém rozhovoru ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Středa 21. července 2021

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz