Warriors prospěla pauza. Potřebovali jsme si vyříkat neshody, přiznává Rašovský

Foto: Ondřej Souček, Facebook Na Bruslích

Warriors Brno v neděli ukončili čtrnáct zápasů trvající čekání na výhru. V souboji se Vsetínem zvítězili v nájezdech, čímž ve východní skupině Ligy juniorů stáhli ztrátu na páté místo. Ke zlepšení přispěla podle kapitána Václava Rašovského vánoční pauza, během níž si hráči promluvili jak mezi sebou, tak s trenéry a vedením klubu.

Týden hokeje 2022

Václave, v neděli jste vyhráli téměř po třech měsících. Jaký je to pocit?
Určitě to byl super pocit, už jsme to potřebovali. Nějakých čtrnáct zápasů v řadě jsme prohráli a v šatně nebyla úplně dobrá nálada. Tato výhra je určitě cenná a doufám, že na ni teď navážeme a dál budeme pokračovat ve stejně dobrých výsledcích.

Navíc jste vyhráli proti Vsetínu, který je nad vámi v tabulce. Je to o to důležitější?
Ano, na zápas jsme jeli s tím, že teď už nějaké body potřebujeme uhrát. Jeli jsme ve dvanácti lidech, takže to pro nás bylo o to těžší. Všechno se nějak sešlo. Zranění, nemoci, stopky. Věřili jsme ale, že se nám to povede. Jsme rádi, že nám to takhle vyšlo.

Jak vnímáte své aktuální postavení v tabulce?
Je to těžká situace. Nikdy jsem takovou situaci nezažil. Věřím ale, že po tom, co jsme si teď s kluky v kabině sedli a vyřešili si problémy, které jsme měli, se to zlomí a začneme vyhrávat.

Je to náročné na psychiku?
Samozřejmě. Když se nedaří, tak je to zápas od zápasu těžší. Vůbec nám to nevycházelo, po taktické stránce jsme si neplnili to, co jsme měli. Bylo to psychicky náročné, ale právě proto věřím, že nám to jedna výhra může pomoci zlomit.

Foto: Ondřej Souček, Facebook Na Bruslích

Odpovídaly tedy výsledky vaší předváděné hře?
Je pravda, že častokrát nás soupeři přehrávali. Řekl bych, že nám teď prospěla vánoční pauza a už i v pátečním zápase s Technikou jsme předvedli dobrý výkon a zasloužili si posbírat nějaké body. Nepovedlo se, ale myslím si, že ve Vsetíně jsme zaslouženě vyhráli.

V čem vám vánoční pauza pomohla?
Nebylo to jen tou pauzou, ale celkově třeba i na trénincích byla uvolněnější atmosféra. Víc jsme si zahráli. Taky jsme si sedli s vedením klubu i s trenéry, všechno jsme probrali a myslím si, že nám to pomohlo a dodalo trošku pozitivity do šatny. Taky v kabině jsme měli pár neshod, které jsme si potřebovali vyříkat. Myslím si, že to byl klíčový problém, protože teď vidím, že nám to hodně pomohlo.

„Taky jsme si sedli s vedením klubu i s trenéry, všechno jsme probrali a myslím si, že nám to pomohlo a dodalo trošku pozitivity do šatny.“

Vraťme se ještě k zápasu se Vsetínem. Jaký byl jeho průběh z vašeho pohledu?
Do utkání jsme vstoupili dobře a dlouho jsme drželi bezbrankové skóre, což jsme potřebovali, abychom se nakopli. Pak jsme šli dvakrát do vedení, jenomže bohužel jsme tři minuty před koncem dostali smolnou branku. Ještě jsme na to stihli zareagovat a dvacet sekund před koncem základní hrací doby pro nás opět nastala smolná situace.

Závěr byl hodně hektický…
Ano a samozřejmě byl i náročný. Velkou část zápasu jsme vyhrávali a soupeř srovná dvacet sekund před koncem. Do prodloužení jsme šli s tím, že musíme vydržet do nájezdů, protože na ty jsme si věřili. Hodně jsme je trénovali. Poté, co jsme poslední minutu prodloužení odbránili v oslabení ve třech proti pěti, tak už jsme si věřili, že to uhrajeme.

Foto: Ondřej Souček, Facebook Na Bruslích

V nájezdech máte dobré statistiky. Jsou vaší silnou stránkou?
Nenazval bych to úplně silnou stránkou, ale trénovali jsme je. Věřili jsme si, že se nám povedou i tentokrát.

Na čem naopak musíte ještě zapracovat?
Naše přesilovkové statistiky nejsou úplně dobré. Taky jsme je ale teď hodně trénovali, takže věřím, že i to se zlepší. A taky jsme celkově dostávali hodně gólů, ale teď jsme i v malém počtu ukázali, že dokážeme uhrát zápas na tři obdržené branky. Myslím si, že i to se zlepšilo a doufám, že teď už to bude úplně všechno jenom lepší.

„Určitě jsou to vyhrocenější zápasy, protože se všichni navzájem známe. O to víc chceme vyhrát.“

Vaše přesilovka hrála roli i v utkání s Technikou…
Proti Technice jsme drželi vyrovnané skóre, pořád to bylo otevřené. Po chybách ve vlastní přesilovce jsme ale bohužel ve třetí třetině dostali další gól, což nás položilo. Samozřejmě zápas ovlivnilo i to, že jsme byli v malém počtu. Bylo to fyzicky náročné, chybělo nám i štěstí, kterého jsme potom ve Vsetíně měli ve finále o něco víc.

S Technikou hrajete v letošní sezoně poměrně dost zápasů. Jde poznat, že je to derby?
Určitě jsou to vyhrocenější zápasy, protože se všichni navzájem známe. O to víc chceme vyhrát. Jde poznat, že se zrovna do tohoto zápasu vždycky víc nakopneme a hrajeme líp.

Foto: Ondřej Souček, Facebook Na Bruslích

Zůstaňme ještě chvíli u brněnských klubů. Často vám vypomáhají hráči z Komety, nemíváte problémy se souhrou?
To si nemyslím. My jsme rádi, když nám kluci přijdou pomoct. Bohužel teď, pokud jsem to správně pochopil, už jich kvůli střídavým startům nebude moct chodit tolik. Také z tohoto důvodu nás bylo na posledních zápasech tak málo, ale zvládli jsme to, takže věřím, že i tak to půjde dál. Určitě jsme ale rádi, že nám pomohli. Vůbec to není tak, že bychom nebyli takticky sehraní, nebo něco podobného.

Mohla by pro vás být absence hráčů problém?
Kluci pro nás byli samozřejmě důležití, ale i bez nich se nám teď povedlo uhrát dva dobré zápasy, takže věřím, že to bude pořád stejné a ztráta nebude tak citelná.

Jaký je teď váš cíl?
Cílem je udržet soutěž. Ještě pořád máme šanci. Na nejbližšího soupeře ztrácíme devět bodů, což je pořád hratelné. Chceme se dostat alespoň do fáze play-down, abychom nesestoupili přímo. Pak už to bude otevřené. Určitě chceme zabojovat o to, aby se nám to povedlo.

O udržení jste hráli i před dvěma sezonami. Může to být v tomto případě výhoda?
Může nám to pomoct, ale je pravda, že hráčů, kteří tohle zažili, už v týmu moc není. Určitě je ale plus to, že aspoň někteří máme tento herní systém ozkoušený a víme, do čeho jdeme a co by nás mohlo čekat.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz