Vztek ruského kapitána. Kostin brečel a urazil fanoušky, pak se omluvil

(VANCOUVER, od našeho zpravodaje) V utkání s Kanadou ho naštval Maxime Comtois, ruský kapitán Klim Kostin nazval kanadského útočníka simulantem a přirovnal ho k fotbalistovi Neymarovi. Po semifinále se Spojenými státy ovšem Kostin předvedl také pěkné divadlo. Neunesl porážku, brečel a na ledě stihl urazit fanoušky.

Nový fanshop

Bitva Rusů s týmem USA byla emotivní a dramatická, díky vítězství 2:1 nakonec postoupili do boje o zlato Američané. Rusové kousali nezdar velmi těžko, jejich kapitán to názorně předvedl při přebírání cen nejlepších ruských hráčů na turnaji.

Nejprve poslal helmu po ledě ke střídačce, pak převzal trofej, načež ji okamžitě odvezl předat jednomu z masérů, aniž by se na ni podíval. Kostin, který zatím na turnaji nasbíral pět kanadských bodů, nedokázal vstřebat zklamání. Čehož si samozřejmě všimly tribuny, fanoušci naději St. Louis odměnili pískotem.

Kostin se slzami v očích zřetelně zanadával, jeho "fuck you" velmi dobře zachytily televizní kamery. Nadaný útočník byl pořádně frustrovaný, jakmile ruská sborná odešla do kabin, Kostin ještě chvíli seděl na střídačce a brečel.

V klidu nebyl ani při následných rozhovorech s novináři. "Nehráli jsme hůř než soupeř, trenér nám v šatně vyjádřil podporu. Neměli jsme potřebné štěstí. Těžko hledám slova," cituje Kostina server Sport24.ru. Mladí Rusové dostali během první třetiny puk do americké brány, jenže Šaškov tak učinil bruslí. Rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa branku neuznali. "V NHL by to normálně platilo. Jsme Rusové, všichni jsou proti nám," dodal naštvaně Kostin.

Jakmile, z něj vyprchaly hlavní emoce, uvědomil si, že pořádně přestřelil. "Když jsem se po utkání vrátil do kabiny, ukázali mi video, jak jsem se choval. Chtěl bych se omluvit. Nejsem jiný než kterýkoli Kanaďan nebo Američan, strašně chci vyhrávat za své spoluhráče, moji rodinu a zemi. Porážka bolela a byla těžká. Bohužel, choval jsem se špatně. Omlouvám se americkým hráčům, divákům ve Vancouveru i všem hokejovým fanouškům," napsal později na svém Twitteru.

Kostin na sebe upozornil už při utkání s Kanadou ve skupině, kdy se dostal do konfliktu s Maximem Comtoisem. Kanadského kapitána posléze označil za simulanta a přirovnal ho k brazilskému fotbalistovi Neymarovi. Ruský tým dnes čeká závěrečný duel na šampionátu, od 22:00 SEČ nastoupí do utkání o bronz proti Švýcarsku.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz