Výstroje pro nejmenší: Hnilička je v Litvínově předal Reichlovi se Šlégrem

Foto: hokej-litvinov.cz

Začít s hokejem od nejnižšího věku neznamená pro děti respektive jejich rodiče až tak velkou investici, jak by se mohlo zdát. Už od roku 2010 dostává vždy po konci letních prázdnin každý klub s organizovaným systémem mládeže výstroj pro začínající hokejisty zcela zdarma. Letos mimo jiné předával výstroje bývalý reprezentační brankář Milan Hnilička, který má v ČSLH na starost nově rozvoj ledního hokeje.

Aplikace Tipsport extraligy

Stávalo se tedy, že bývalý vynikající gólman předával výstroj pro začínající hokejisty svým bývalým kolegům z národního týmu. V Litvínově se například potkal se dvěma spoluhráči ze zlatého olympijského turnaje v Naganu Jiřím Šlégrem a Robertem Reichlem, kteří na severu Čech plní role trenérů.

„Takovouto pomoc svazu určitě vítáme a ocení to hlavně rodiče, protože není levné pořídit kompletní výstroj pro malé hokejisty. Takto ale nemusí v počátku prakticky nic platit,“ řekl Robert Reichel, který v Litvínově působí v mládežnických strukturách.

V letošním roce zamířila do každého ze 146 českých klubů materiální výstroj v hodnotě přibližně 130 tisíc korun. Nejmenší hokejisté se tak mohli těšit na kompletní brankářskou výstroj, hráčské sety, helmy, brusle a hole. Celková letošní dotace ze strany ČSLH dosahuje částky 18,5 milionu korun. „Suma se každým rokem zvyšuje. Zatímco před pěti lety šla do klubů výstroj za 1,7 milionu korun, letos to je více než desetinásobek,“ doplnil Milan Hnilička.

V rámci projektu „Pojď hrát hokej“ rozeslal ČSLH klubům v letech 2010–2015 sady se základní brankářskou a hráčskou výstrojí v hodnotě téměř 50 milionů korun, letošní objem podpory je ovšem ve srovnání s minulostí více než dvojnásobný. V roce 2010 představovala hodnota výstroje 1,7, v roce 2011 7,1, v roce 2012 6,4, v roce 2013 7,1, v roce 2014 8,5 a v roce 2015 18,5 milionu korun.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz