Vyrovnal rekord Ovečkina, ale o zlato si nezahraje. Velké zklamání, štve Caufielda

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(ÖRNSKÖLDSVIK, od našeho zpravodaje) Cole Caufield. Dobře si tohle jméno zapamatujte, protože jeho umění už budete moci sledovat v zámořské NHL. Útočník americké osmnáctky na světovém šampionátu ve Švédsku gólově září, celkově už má na mistrovství 14 tref, čímž dorovnal úctyhodný počin Alexandera Ovečkina z roku 2002.

HokejkaTV

To vše by ale teď americký snajpr vyměnil za účast ve finále. Ani dvě trefy Caufielda v semifinále nestačily na ruskou sbornou, která zámořského superfavorita přetlačila v nájezdech. „Nedokážu popsat, jak se teď cítíme,“ hlásí smutně.

Těžko byste před semifinále Ruska s USA hledali někoho, kdo by nefavorizoval Spojené státy, které získaly medaili na MS už desetkrát v řadě – z toho sedmkrát zlato! Sborná však favorita utavila kompaktní týmovou hrou a v nájezdech byla o gól šťastnější. „Poslední dva dny jsme pracovali na tom, abychom se dostali do finále, ale nepovedlo se nám to. Kluci ze sebe vydali to nejlepší, Rusové se dostali do vedení, ale my jsme bojovali. Neměli jsme štěstí, to se stává, nám v semifinále chybělo v nájezdech,“ popisuje zklamaný střelec Cole Caufield.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Američané na turnaji ničili jednoho soupeře za druhým. Rusům i Švédům dali ve skupině šest branek, poslední mistry světa z Finska přejeli ve čtvrtfinále drtivě 6:0. Velký zápas o finále však Hughes a spol. hráli zejména v první třetině až příliš profesorsky. V prostředí třetině se navíc Rusové dostali do vedení a americká hra se rozpadla. „Myslím si, že jsme hráli dobře, jen nám tam prostě na začátku nepadal puk, nedařilo se nám... Ale dokázali jsme srovnat, takže si nemáme na co stěžovat. Jen je prostě na nic, že jsme nevyhráli,“ štve amerického mladíka.

Jak sám zmínil, Američané hned zkraje třetí třetiny vyrovnali, právě díky Caufieldovi. Ten následně při ponechané výhodě trefil USA vedení 2:1, ale sborná opět odpověděla. „V tunelu jsme si řekli, že máme ještě jednu třetinu, takže ji musíme dobře začít. Měli jsme dobré první střídání a vyrovnali jsme. Nedokázali jsme to dotáhnout do konce, ale dali jsme do toho všechno,“ cení si snahy svého týmu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nastavený čas znovu patřil zámořskému celku, Spojené státy navíc na jeho konci získaly přesilovou a v ní hvězdný Jack Hughes trefil břevno. Chyběly centimetry… „V prodloužení jsme se dostali do tempa, když zbývalo asi padesát vteřin. Měli jsme spoustu příležitostí, které jsme měli proměnit. Bylo to těsné, ale to je hokej. Měli jsme naše šance, oni zase měli svoje... Byl to skvělý zápas, ale samozřejmě je na nic, že jsme z něj nevyšli vítězně,“ opakuje.

V nájezdech ani on, ani jeho další tři spoluhráči neskórovali. Rusku k vítězství a postupu stačila jediná branka, Američané míří do souboje o bronz, kde si to rozdají v neděli od 15:30 s Kanadou.

„V kabině to bylo hodně těžké, moc tomu nevěřili. Makali jsme tvrdě, abychom postoupili do finále, a to, že to nevyšlo, je samozřejmě velké zklamání. Teď před sebou máme další zápas. Musíme reprezentovat naši zemi a dojít si pro medaili,“ burcuje před závěrečným dnem turnaje ve Švédsku.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz