Výkonný výbor rozhodl: Kalous jde k U20, a co trenéři dalších reprezentací?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval na úterním zasedání hlavní trenéry mládežnických, ženských a para hokejových reprezentací pro nadcházející sezonu. Věnoval se také pomoci ukrajinským uprchlíkům.

Ani po úterním jednání zatím není jasno o nástupci Karla Mlejnka na postu hlavního trenéra nejsledovanější juniorské kategorie – dvacítky. Jisté každopádně je, že asistentem bude Jiří Kalous, dosavadní kouč brněnské Komety. 

Kalous, jenž se může chlubit dvěma extraligovými tituly a čtyřmi stříbrnými medailemi, se zároveň stává novým sportovním manažerem všech mládežnických reprezentací.

Změny se chystají také v realizačním týmu U19, kde Miroslava Přerosta v pozici hlavního kouče vystřídá Pavel Geffert, nynější manažer Akademií Českého hokeje, jehož trenérská kariéra je spjatá výhradně s mládeží na Spartě.

Další ostře sledovanou kategorii – U18 – nadále povede Jakub Petr, kterého už koncem týdne v Německu čeká mistrovství světa. Zopakuje s osmnáctkou úspěch ze šampionátu v roce 2014, kdy Čechy dovedl ke stříbru? 

Výkonný výbor dále musí reagovat na přesun Rostislava Vlacha od reprezentační sedmnáctky na střídačku prvoligového Zlína. Pravomoci hlavního trenéra nyní převezme jeho dosavadní asistent Václav Eismann. Nepůjde o něj pro krok do neznáma, hlavním koučem U17 byl už v sezoně 2019/2020 a také v covidem hodně poznamenaném ročníku 2020/2021.

Zavedené pořádky se nemusí měnit u nejmladších reprezentantů – výběr hokejistů do 16 let bude nadále spadat pod zkušeného Milana Razýma. Výkonný výbor rovněž potvrdil, že hlavním koučem para hokejistů po nedávných úspěších zůstane Jiří Bříza.

Český hokej dále oznámil novinky v ženském hokeji, který si po premiérové účasti na olympiádě začíná získávat větší a větší pozornost fanoušků. Novou hlavní trenérkou seniorské reprezentace se po nečekané rezignaci Tomáše Paciny stala Kanadaňka Carla MacLeodová (více zde), u dívčí osmnáctky pokračuje Dušan Andrašovský a kategorii do šestnácti let převezme místo Rudolfa Vally Jan Lucák, který poslední rok sbíral zkušenosti u mládeže ruské Ufy. 

„Výkonný výbor schválil návrh, aby hráči s ukrajinskou státní příslušností v mládežnických kategoriích nebyli považováni za cizince."

„V další části jednání schválil výkonný výbor mimo jiné komisi ženského hokeje ve složení Tereza Sadilová, Dušan Andrašovský, Jan Lucák, Alena Mills, Markéta Mlíkovská a Jiří Šindler nebo licenční řád pro účast v Chance lize," píše se v tiskové zprávě Českého hokeje.

„Výkonný výbor schválil také návrh, aby hráči s ukrajinskou státní příslušností v mládežnických kategoriích nebyli považováni v sezoně 2022/23 za cizince," informuje svaz o pomoci uprchlíkům před válečnými zločiny Ruska.

Přehled hlavních trenérů Českého hokeje

U20: ?
U19: Pavel Geffert
U18: Jakub Petr
U17: Václav Eismann
U16: Milan Razým

Para hokejisté: Jiří Bříza

Ženská reprezentace: Carla MacLeodová
Ženy U18: Dušan Andrašovský
Ženy U16: Jan Lucák

Foto: Jakub Homoľa, hockeyslovakia.sk

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz