Vstupenka do extraligy? Mladík Ivan podepsal ve Vítkovicích

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Extraligové Vítkovice podepsaly první profesionální smlouvu s dalším juniorem: Útočníkem Ivanem Ivanem, který může jet i na mistrovství světa dvacítek.

Pojď hrát hokej

Vítkovický odchovanec je synem někdejšího vyhlášeného rváče Marka Ivana. I ten v klubu strávil část své bohaté kariéry, konkrétně sezonu a půl na přelomu tisíciletí. S Vítkovicemi získal v extralize bronzovou medaili.

Ivan Ivan hraje stejně jako on na pozici centra, povahu má ale klidnější a trestných minut sbírá mnohem méně. Hlavně pro jeho defenzivní schopnosti si ho cenili i v kanadském Cape Breton, kde v minulém ročníku odehrál 62 utkání QMJHL s bilancí 22 bodů (11+11).

Za moře se chtěl vrátit, Cape Breton hraje od začátku října bez omezení, ale Ivan stejně jako všichni ostatní čeští mladíci bohužel nemohl odcestovat do Kanady. A tak nyní podepsal smlouvu s mateřským klubem, kde už předtím absolvoval i letní přípravu.

„Pan trenér Mojmír Trličík mě trénoval i v juniorce a pak šel k áčku, takže jsme se spolu už bavili, že kdyby se kanadská soutěž nerozběhla, zkusil bych se probojovat do sestavy,“ líčil Ivan v červnovém rozhovoru.

Jako další junior se teď může zapojit do tréninku profesionálních hokejistů, zatímco většina jeho vrstevníků má zatím smůlu. Minulý týden Ridera zvolila stejný krok v případě brankáře Darka Bartošáka.

Osmnáctiletý útočník se zúčastnil i prvních dvou kempů reprezentace do 20 let v Litoměřicích a zkusí zabojovat o mistrovství světa. Nyní bude vyhlížet šanci na extraligové scéně.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz