Vsetínská mládež má nového šéftrenéra. Druholigové soutěže jsou málo, hlásí

Foto: hc-vsetin.cz

Vsetínská mládež neprožívá zrovna nejzářnější období. Dorostenci v uplynulé sezoně sestoupili z extraligy a nejvyšší soutěž od roku 2019 nehrají ani junioři. Nejstarší mládežnická kategorie VHK měla navíc problém i v Lize juniorů a v baráži musela bojovat o udržení. To nezůstalo bez povšimnutí a klub reagoval jmenováním nového šéftrenéra mládeže. Stal se jím Jiří Weintritt.

Valašský hokejový klub představil nového šéftrenéra mládeže. Je jím Jiří Weintritt, který má s trenérským působením u vsetínských nadějí bohaté zkušenosti.

S jakými vizemi a plány do funkce nastupuje? „Vsetínská hokejová mládež se pohybuje jak kvantitou, tak kvalitou na lepším republikovém průměru. Prostor pro zlepšení tohoto stavu je v rámci klubu na všech úrovních a tím prioritním cílem by měla být každoročně taková výkonnost družstev dorostenců a juniorů, abychom se v těchto kategoriích mohli pokoušet o návrat do nejvyšší soutěže,“ popsal svůj pohled na situaci ve vsetínském klubu.

„Podstata naší práce je v tréninku, v kancelářích nic nevysedíme,“ upozornil trenér. Jeho slova potvrzují také změny, které se dějí a dít budou.

„Naši nejmenší budou mít k dispozici všechno potřebné včetně zázemí pro své rodiče a bude se o ně starat rozšířený trenérský tým.“

„Trénink je o lidech, kteří ho připravují a vedou. Trenérský kolektiv je posílený o tři zajímavá jména, tito kluci se už zapojili do letní přípravy. Co se týká zimy, máme konkrétní představu, co změníme a co opustíme nadobro. O těchto věcech nás čeká diskuse v rámci celého trenérského týmu tak, abychom šli všichni jedním směrem,“ přiblížil další kroky.

Valašský hokejový klub navíc čeká od nadcházející sezony ještě jedna výrazná změna. „Druhá hokejová hala ve Vsetíně spěje stavebně ke svému závěru a bude k dispozici již na nadcházející sezonu,“ potvrdil Weintritt.

„Tento privátní hokejový stánek budou v rámci VHK trvale využívat přípravka, druhá a třetí třída. Naši nejmenší budou mít k dispozici všechno potřebné včetně zázemí pro své rodiče a bude se o ně starat rozšířený trenérský tým,“ přiblížil fungování druhé ledové plochy ve Lhotě u Vsetína, která je od Lapače vzdálená tři kilometry.

Druholigové soutěže jsou pro Vsetín málo. Jaká bude další cesta?

Jiří Weintritt v závěru minulé sezony převzal dorostenecké mužstvo Vsetína, které bojovalo o záchranu. Nejvyšší soutěž se mu nakonec s týmem udržet nepodařilo. „I za těch pár týdnů jsem si potvrdil, jakým směrem nepůjdeme a co už opakovat nebudeme,“ objasnil.

Vsetín tak po juniorské extralize přišel i o tu dorosteneckou. „Tato situace pro nás samozřejmě není ideální a v návaznosti na ambice našeho A-týmu jsou druholigové soutěže málo. Na druhou stranu je Vsetín 25tisícové město a dávat dohromady kvalitní týmy každou zimu není jednoduché,“ uvedl Weintritt.

„Je potřeba, abychom byli schopni zařazovat více vsetínských hráčů a hráčů z blízkého regionu.“

„Mládežnické extraligy bude hrát republikově méně týmů, tím pádem i kvalita nižších soutěží bude vyšší. Přesto se musíme o návrat mezi nejlepší pokoušet, stejně jako naši muži,“ doplnil k cestě vsetínských týmů zpět mezi elitu.

A co bude v následujících letech u juniorů a dorostenců nejdůležitější? „Je potřeba, abychom byli schopni zařazovat do těchto kategorií více vsetínských hráčů a hráčů z blízkého regionu. Ročníky 2008 a 2009 by nám s tímto měly pomoci,“ poukazuje Weintritt na fakt, že v několika posledních sezonách v obou kategoriích hojně figurovali odchovanci jiných klubů a v současném kádru starších žáků vidí potenciál.

„Přes tyto dva zmíněné ročníky se dostáváme zpátky k dětem a každodenní práci s nimi. Doplnili a zkvalitnili jsme kolektiv trenérů u nejmenších, k tomu nová hala s veškerým vybavením, více tréninkových hodin pro ostatní třídy na Lapači, to všechno by nás mělo posouvat směrem, kterým chceme,“ uzavřel Weintritt.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz