Všechno se vrací do Písku. Mám k němu citový vztah, líčí Maleček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dříve představená dílka se v našem seriálu Příběhy masek pyšnila bohatou symbolikou, kdežto Štěpán Maleček šel cestou jednoduchosti. Děkuje svému rodnému městu s nejstarším kamenným mostem v tuzemsku, odkud pochází i jeho dobrá parťačka.

Fanshop národního týmu

Někteří gólmani mají o své budoucí masce při předání grafikovi naprosto přesnou představu a další nechají volný prostor pro tvorbu profesionála. „Helmu mi navrhoval Lukáš Hezina a dělal to celé sám, dal jsem mu úplně volnou ruku. Jenom jsem mu řekl, co na ní chci. Navrhl to takhle a mně se to líbilo, byl jsem maskou na první dobrou úplně zaujatý,“ přiznává Štěpán Maleček.

Na přední části nakonec jsou jenom pruhy a černobílé vyobrazení města, přilba tak působí čistým a jemným dojmem. „Upřímně se mi moc nelíbí, když jsou helmy přeplácané, takže jsem chtěl něco jednoduchého,“ připouští.

Foto: Archiv Štěpána Malečka

„Po bocích mám město Písek, kde jsem vyrostl a kde jsem začínal s hokejem. To je vlastně hlavní motiv celé masky. Mám k městu velký citový vztah a rád bych se mu nějak odvděčil, když mě tam vychovali hokejově a strávil jsem tam celé dětství,“ vypráví Maleček.

Jihočeské město na řece Otavě proslavil kamenný most, který je nejstarší u nás. „Ten je hlavní po obou stranách. Pak je tam elektrárna a muzeum, z druhé strany je zase kousek muzea, kostel a kousek písecké věže,“ popisuje dominanty svého rodiště. „Rád se na tahle místa vracím. Písek je dost hezké město na to, jak je malé,“ připomíná Maleček, jenž aktuálně hájí barvy karlovarské Energie.

Foto: Archiv Štěpána Malečka

Mírně extravagantnější oproti přednímu vzhledu je zadní kryt hlavy, který skrývá řadu zajímavostí. Kromě filmové postavy má na sobě i chybu a dva šrouby ‚navíc‘. „Vzadu je Deadpoll, což je filmová postava od Marvelu. Osobní vztah k té postavě úplně nemám, ale mám rád filmy s ním, líbí se mi jeho příběh, který je jiný od dalších superhrdinů, a má fakt dobrý humor. Sám o sobě říká, že není hrdina.“ culí se šestnáctiletý brankář.

V grafice zadního krytu jsou dále dvě čísla, jedno se však úplně vymyká. „Dvanáctka je vlastně menší chybička, protože tam mělo být číslo třináct, ale tak už se stalo. Opravdu jsem se na helmu strašně těšil, takže jsem říkal, že si to tam zpětně dolepím,“ vysvětluje.

Foto: Archiv Štěpána Malečka

„Třináctka je moje šťastné číslo, věřím tomu. Dvaatřicet je číslo mojí nejlepší kamarádky Julči Pejšové, se kterou se známe už asi osm let z Písku. Co se týče hokeje, se vším si voláme, radíme si a jsme pořád v kontaktu,“ připojuje brankář, který ze své reprezentační premiéry v roce 2019 přivedl dvě čistá konta.

Nevídanou věcí jsou šrouby. A jejich smysl? „Jsou to šrouby na pásky, které drží celý ten zadní kryt. Bylo to takhle vymyšlené, aby byl vidět celý ten Deadpool a pásky nepřesahovaly přes obrázek,“ uzavírá Štěpán Maleček.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz