Virtuální hokejový trénink Sense Arena je na trhu, podpořil ji také Pastrňák

12. října 16:05

hokej.cz

Unikátní český produkt zaměřený na trénink a diagnostiku hokejistů využívající nejmodernější technologie virtuální reality – Sense Arena – je na trhu. Pořídit si ho mohou kluby, školní týmy či tréninková centra. Verze pro domácnosti se na trhu objeví už na konci tohoto roku, přičemž její oficiální představení proběhne 8. – 11. ledna 2019 na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas.

Plekanec Chance liga

„Chtěl jsem podpořit český vynález a svým jménem mu pomoci získat důvěru u hráčů i týmů. Je to supr tréninková pomůcka a sám jsem se při používání pěkně zapotil. Ta technologie a reálnost prostředí jsou úžasné. A to je zatím jen polovina toho, kam až je možné Sense Arenu dále rozvinout,“ říká dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky a jedna z největších hvězd NHL, hrající za klub Boston Bruins, David Pastrňák. Společně s Alešem Volkem, majitelem jedné z nejvýznamnějších českých hokejových agentur, investoval do Sense Areny a oba v ní tímto získali minoritní podíl.

„Je to supr tréninková pomůcka a sám jsem se při používání pěkně zapotil.“

Měsíční poplatek za multi-licenci pro kluby je 32 tisíc korun resp. 1490 amerických dolarů. Licence zajišťuje klubům přístup k více jak sedmdesáti tréninkovým cvičením, určeným především pro rozvoj hokejového myšlení a herních činnostní jednotlivce. Sense Arena je také jedinečným analytickým nástrojem určeným všem trenérům a agentům, protože vyhodnocuje výkon hráče a porovnává ho jak v rámci týmu, tak umožňuje anonymizované srovnání hráčů Sense Areny v rámci celého světa. Součástí licence jsou automatické updaty a nové verze rozšiřující oblasti cvičení.

V Česku již Sense Arenu využívají jako doplněk tréninku Bílí Tygři Liberec, nově také jihlavská Dukla a diagnostickou část i Rytíři Kladno. Ve Spojených státech jsou dvě instalace v Colorado Springs Tigers a před podpisem je dohoda o instalaci Sense Areny pro organizaci Washington The Little Caps.

V Jihlavě už se trénuje ve virtuální realitě i na bruslích

„Prosadit se chceme, vedle domácího trhu, především na největších hokejových trzích na světě – ve Spojených státech, Kanadě a Skandinávii,“ říká Bob Tetiva, zakladatel Sense Areny, a pokračuje: „Vedle vynikajících českých hráčů, trenérů a hokejových osobností bychom rádi dali hokejovému světu nový rozměr sportovní přípravy. Dříve se od Čechů všichni učili a myslím, že je na čase na tuto tradici opět navázat.“

„Dostat se na led mimo tréninkové hodiny je prakticky nemožné nebo velmi drahé,“ říká Filip Pešán, hlavní trenér a sportovní manažer Bílých Tygrů, a doplňuje: „Pomocí virtuální reality dokážeme nasimulovat herní situace, pracovat na detailech, rychlosti reakce, rozhodovacích dovednostech, a multitaskingu. Cvičení v Sense Areně si můžete dokonce nastavít daleko náročnější, jako např. rychlost přihrávek a jejich frekvenci, než je pak realita na ledě.“

„Dříve se od Čechů všichni učili a myslím, že je na čase na tuto tradici opět navázat.“

V ideálním případě je pro instalaci Sense Areny potřeba prostor 7 x 7 metrů, ale stačí i 4 x 4 metrů, platforma je dodávána v podobě mobilního počítačového kiosku a sady čtyř speciálně technologicky upravených hokejek. Jediné, co je potřeba namontovat, jsou čtyři senzory do rohů místnosti.

Oficiálním partnerem Sense Areny, která si letos ze 192 přihlášených firem odnesla ze startupové soutěže Vodafone Nápad roku prvenství, jsou Český svaz ledního hokeje, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a hokejový klub Bílí Tygři Liberec.

Kompletní řešení Sense Arena je možné objednávat přes webové stránky www.sensearena.com. S instalací a zaškolením klubů v Česku a v USA pomohou pracovníci Sense Areny pražské nebo bostonské kanceláře.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz