Ve stopách táty. Vary zlanařily nadaného gólmana Hamrlu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Karlovarská akademie získala už před začátkem letošního ročníku mladičkého brankáře Štěpána Malečka, teď hlásí další posilu. Přes celou republiku se ze Zlína stěhuje šestnáctiletý Patrik Hamrla.

Chance liga na Hokejka TV

Hamrla patří mezi talentované brankáře českého ročníku 2003. Loni odchytal jeden zápas za reprezentaci U16, letos dva za výběr U17, a pokaždé slavil vítězství. Naposledy před Vánoci pomohl týmu k cennému triumfu 3:2 nad Ruskem, aktuálně nejlepším týmem světa.

I proto nechybí v nominaci na silně obsazený únorový turnaj pěti zemí v Ufě.

Spolupráci s trenérem národního týmu Václavem Eismannem teď prohloubí. Právě pod ním bude působit v juniorce Karlových Varů a měl by také vypomáhat na trénincích A-týmu. Informaci přinesla Energie na svém webu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Patrik Hamrla dosud nevytáhl paty z rodného Zlína. Jedenáct zápasů s úspěšností 90,99 procent letos odchytal za dorost a dvakrát z toho si připsal čisté konto, devět startů s úspěšností rovných 88 procent přidal v juniorce.

Fanouškům západočeského klubu může být jeho příjmení povědomé. Za Vary totiž nastoupil k sedmi utkáním v roce 1998/99 Patrikův otec Robert.

Pokračují tak „škatulata“ brankářů reprezentační sedmnáctky. Na trase Přerov – Třinec putoval po Novém roce Tomáš Suchánek, Daniel Král už před sezonou vyměnil Havlíčkův Brod za Liberec a Oliver Šatný pro změnu Chomutov za Mladou Boleslav. V případě Šatného a Hamrly šlo o přestupy mezi akademickými kluby.

 
 
 
View this post on Instagram

Do Karlových Varů přichází ze Zlína talentovaný brankář Patrik Hamrla ?

A post shared by Karlovarský mládežnický hokej (@mladezhce) onJan 24, 2020 at 3:37am PST

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz