Vary mění se Sokolovem. Dva mladíky čeká seniorská premiéra

Vítek Benda | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Zaujali v mládežnických soutěžích a berou za kliku dospělého hokeje, karlovarští talenti Vítek Benda a Dominik Rymon si vyzkoušejí Chance ligu. Oba mají vyřízené střídavé starty do Baníku Sokolov. Opačným směrem míří David Tureček, Adam Křemen a Vít Jiskra.

Aplikace Tipsport extraligy

Karlovarská Energie zmiňuje na sociálních sítích informaci o střídavých startech svých dvou talentů, obránce Vítek Benda a útočník Dominik Rymon budou Baníku k dispozici pro soutěžní zápasy. Působení v Sokolově jim má pomoci k získání cenných hokejových zkušeností.

Oba mají za sebou delší zápasovou pauzu, jelikož tuzemské mládežnické soutěže v Česku vinou opatřením vůči koronaviru stále stojí. Benda v tomto ročníku sehrál devět zápasů za karlovarskou juniorku, přičemž zaznamenal dvě nahrávky.

? | Formou střídavých startů budou v HC Baník Sokolov nastupovat karlovarští mladíci Dominik Rymon a Vítek Benda. Ať se daří! ?

Zveřejnil(a) HC Energie Karlovy Vary dne Pondělí 18. ledna 2021

Osmnáctiletý rodák z Chebu už v létě trénoval s prvním týmem Západočechů a naskočil do přípravného duelu proti Sokolovu. „Jsem za tu šanci moc rád. Je to pro mě motivace do budoucna, protože mi to ukázalo, na čem zapracovat," řekl Benda počátkem září pro klubový web.

Za Sokolov může nastupovat rovněž útočník Dominik Rymon, stále ještě šestnáctiletý žolík si v devíti zápasech za juniorku Energie připsal čtyři branky a pět nahrávek. Nastoupil také za reprezentační sedmnáctku, jejíž dres poprvé oblékl už v předchozím ročníku, kdy byl členem národního týmu šestnáctiletých. V této sezoně se Rymon zúčastnil kempů reprezentace do 18 let.

Dominik Rymon

Dominik Rymon | Foto: Martin Voltr

Pohyb na trase mezi oběma kluby nastal také opačným směrem. Jak Baník informuje na sociálních sítích, do Karlových Varů se vracejí obránce David Tureček a útočník Adam Křemen. Za tým trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky bude připraven nastoupit i jiný ofenzivní hráč Vít Jiskra.

Všichni už mají zkušenosti s Tipsport extraligou. Jiskra naskočil i během tohoto ročníku – 21. prosince v Třinci slavil svoji první extraligovou trefu a Energii pomohl k vítězství 4:3 po nájezdech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz