Varaďa u dvacítky končí, co dál? Pešán má v hlavě Mlejnka i další jména

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Dalo se to tušit, teď je trenérská změna u reprezentační dvacítky definitivní. Po domácím mistrovství světa v Ostravě a Třinci skončil u týmu Václav Varaďa, šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán dostal od výkonného výboru svazu za úkol, aby do konce ledna připravil návrh podoby nového realizačního týmu. Podle informací hokej.cz je hlavním adeptem na funkci kouče Karel Mlejnek, ve hře jsou ale i jiné alternativy.

partneři českého hokeje

Dnešní zasedání výkonného výboru svazu se ještě vrátilo k nedávnému šampionátu juniorů. „Z úst Václava Varadi došlo k detailní analýze, ještě podrobnější proběhla na trenérské komisi, kde Václav Varaďa dostal hodně otázek na tělo. Výstupem je konstatování, že mistrovství světa do 20 let bylo neúspěšné," konstatuje Pešán.

Varaďa vedl dvacítku i na předchozím šampionátu ve Vancouveru a Victorii. „Po sezoně mu končí smlouva, já od výkonného výboru dostal za úkol, abych do konce ledna navrhl nové složení realizačního týmu. Moje podmínky a přání se týkají toho, aby hlavní trenér působil u mužstva minimálně po dobu dvou let. Aby ta práce byla koncepční a kouč mohl dobře spolupracovat s kolegy u jiných výběru. Chci, aby se jednalo o práci na plný úvazek," vysvětluje Pešán.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Klíčovou otázkou teď bude, kdo ke dvacítce nastoupí. „Nerad bych se o jménech bavil přes média, ale určitou představu mám," reaguje Pešán. Jedním z hlavních kandidátů má být Karel Mlejnek, současný hlavní kouč prvoligového Sokolova a také asistent Miloše Říhy staršího u národního týmu dospělých. Mlejnek v minulosti spolupracoval s Pešánem v Liberci. Nový šéftrenér Českého hokeje chce mít u výběru trenéry, kterým důvěřuje, z tohoto pohledu zní Karel Mlejnek logicky.

„Karla znám jako kolegu a jako kamaráda, jeho jméno mi určitě běží hlavou," připouští Pešán. Základní obrysy trenérského štábu si už bezpochyby stanovil, konec ledna je za dveřmi. Jaké jsou další varianty, třeba i pro obsazení pozic asistentů? „Koncem ledna by měla být známa trojice trenérů. Už jsem přiznal, že se mi jedno jméno honí hlavou, další zatím říkat nechci," usměje se. „Jediné, co mě zajímá, je, aby nominace byla udělána co nejdřív. Čeká nás únorový turnaj v Německu a pak dubnový v Hodoníně."

Foto: Jaroslav Appeltauer, hcbilitygri.cz

Nový trenér by se naplno ujal práce od nové sezony, nicméně Pešán chce, aby se už ve zbytku té letošní seznamoval s hráči. „Byl bych hrozně rád, aby trenéři do budoucna nebyli v uvozovkách překvapeni svoji nominací na tak důležitý post. A nezačínali se tomu věnovat až někdy v květnu nebo červnu, protože to je podle mého pozdě. Trenéři potřebují mapovat hráče dřív." 

Na zmíněných turnajích patrně povede český výběr dosavadní štáb devatenáctky, nový hlavní trenér dvacítky se ale také zapojí. „Už jen jeho zásah do případné nominace nebo přítomnost na zápasech mohou být ve vztahu s hráči důležité. Proč nevyužít těchto dvou turnajů, které pro ty kouče mohou natáhnout sezonu o další velké zkoušky," doplňuje závěrem Filip Pešán.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz